1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. MECLİSTE \"VAN DEPREMİ\" GERGİNLİĞİ

MECLİSTE \"VAN DEPREMİ\" GERGİNLİĞİ

MECLİSTE \VAN DEPREMİ\ GERGİNLİĞİ
A+A-

TBMM Genel Kurulu’nda Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Milletvekili Özdal Üçer ile AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni arasında \'Van depremi\' gerginliği yaşandı.

 

TBMM Genel Kurulu'nda Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Milletvekili Özdal Üçer ile AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni arasında 'Van depremi' gerginliği yaşandı. Üçer, konuşma yaptığı sırada Yeni, "Vay be kahramana bak" diye kürsüye laf attı. Bunun üzerine Üçer, "Kahramanlık görmek istiyorsan gel o zaman" cevabını verince ortam gerildi.
 
Yeni yasama yılının ikinci gününde Meclis Genel Kurulu'ndaki oturum gergin başladı. BDP'nin Van depremiyle ilgili soru önergesi üzerine Özdal Üçer, söz alıp kürsüye çıktı. Üçer konuşmasında hükümeti eleştirdi. BDP'li vekilin konuşması sırasında AK Parti sıralarından kürsüye tepki gösterildi. Kürsüdeki vekil Üçer ile AK Partili vekiller arasında sözlü tartışma nedeniyle Meclis'teki tansiyon yükseldi. Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı araya girerek her iki tarafı sakinleştirmeye çalıştı. Üçer başkanvekiline yönelerek, "Başkan, ben susturmasını bilirim bunu, bakın öyle haddini bilmezlik oluyor, artık yeter" diye bağırdı. 
 
AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni'nin, "Vay be kahramana bak" diye kürsüye laf atması üzerine Üçer, "Kahramanlık görmek istiyorsan gel o zaman" diye karşılık verdi. Başkanvekili ise Üçer'den iç tüzüğe uymasını istedi. Bir süre daha devam eden sözlü tartışma kavgaya dönüşmeden sona erdi. CHA
A+A-

HABERE YORUM KAT