1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Meclis Genel Kurulu'nda Bütçe Görüşmeleri

Meclis Genel Kurulu'nda Bütçe Görüşmeleri

Meclis Genel Kurulunda Bütçe Görüşmeleri
A+A-

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, kaçakçılıkla mücadeleyi daha etkin hale getirmek için 4458 sayılı Gümrük Kanunu, 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu ve 5015 sayılı Petrol Piyasası Kanunu'

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, kaçakçılıkla mücadeleyi daha etkin hale getirmek için 4458 sayılı Gümrük Kanunu, 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu ve 5015 sayılı Petrol Piyasası Kanunu'nda değişiklik içeren taslağın hazır olduğunu söyledi.
TBMM Genel Kurulu'nda, 2013 yılı bütçesi ile ilgili görüşmeler sürüyor. Genel Kurul'da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, milletvekillerinin sorularını cevapladı. Tarım arazilerinin aşırı derecede bölündüğünü ve bu sorunun giderilmesi için çalıştıklarını söyleyen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "Bundan sonra siz de düzeltilmesini istiyorsanız, kanun tasarısını getirdiğimizde destek verirsiniz. Sorunu hep beraber çözeriz'' dedi.

"TİYATROCULARA VERİLEN CEZA ERTELENDİ"
Kültür ve Turizm Bakanı Günay ise, 2007 yılından bu yana 3 bin 500'den fazla eserin Türkiye'ye geri getirildiğini ve bu rakamın önceki 15 yılda Türkiye'ye getirilen eser sayısından fazla olduğunu kaydetti. Bakan Ertuğrul Günay, BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Sürayya Önder'in eleştirisine de cevap verdi. Sırrı Süreyya Önder'in İzmir'de Gogol'un oyununu sahneleyen tiyatrocuların mahkum edildikleri şeklindeki eleştirisini hatırlatan Günay, mahkeme kararında ise tiyatrocuların Gogol'un oyunundan dolayı mahkum olduklarına dair ifade bulunmadığını ifade etti. Bu konuyla ilgili propaganda yapıldığını belirten Günay, tiyatroculara verilen cezanın ise ertelendiğini belirtti.

KAÇAKÇILIKLA MÜCADELE İÇİN, KANUN DEĞİŞİKLİĞİ
Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ise, kaçakçılıkla mücadeleyi daha etkin hale getirmek için 4458 sayılı Gümrük Kanunu, 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu ve 5015 sayılı Petrol Piyasası Kanunu'nda değişiklik içeren taslağın hazır olduğunu söyleyerek, tasarının pazartesi günü Bakanlar Kurulu'na sunulabileceğini ifade etti.
Konuşmaların ardından Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2013 yılı bütçeleri kabul edildi.
(AT-OK-Y)

13.12.2012 18:53:15 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT