1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Meclis Başkanı Çiçek'ten Gündeme İlişkin Değerlendirmeler (1)

Meclis Başkanı Çiçek'ten Gündeme İlişkin Değerlendirmeler (1)

Meclis Başkanı Çiçekten Gündeme İlişkin Değerlendirmeler (1)
A+A-

Meclis Başkanı Cemil Çiçek, "Bu anayasayı biz yapmasak, meclis yapmazsa, kim yapacak? Yeni bir anayasa yapmazsak, çok ciddi anayasal sıkıntılar yaşanır" dedi. Ankara'da bir televizyon kanalının can

Meclis Başkanı Cemil Çiçek, "Bu anayasayı biz yapmasak, meclis yapmazsa, kim yapacak? Yeni bir anayasa yapmazsak, çok ciddi anayasal sıkıntılar yaşanır" dedi.
Ankara'da bir televizyon kanalının canlı yayın konuğu olan Meclis Başkanı Cemil Çiçek, gündemle ilgili soruları yanıtladı. Yeni Anaya çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Çiçek, "Bugün itibariyle 93 madde müzakere yapılmış. 30 maddede de mutabakat var. Daha fazla çalışabilirsek, yoğunlaşabilirsek o tarihe bu tarihe takılmadan bir an evvel belli bir tabloyu vatandaşın önüne koymamız lazım. Geleceği bugünden konuşmak doğru olmaz. Geldiğimiz nokta itibariyle artık geri dönülemez bir noktadayız. Dört siyasi parti olarak kamuoyuna taahhütte bulun sonra işi yarıda bırak bu doğru olmaz. Böyle bir tarihi fırsatı biz kaçırmamamız lazım. Bu anayasayı biz yapmasak, Meclis yapmazsa, kim yapacak? Yeni bir anayasa yapmasak, çok ciddi anayasal sıkıntılar yaşanır. Hepimizin bundan sonraki olabilecekleri iyi hesaba katarak vatandaşın bundan sonra bize ne kadar güveneceğini hesaba katarak ne yapıp yapıp bu işi belli bir noktaya götürüyor olmamız lazım" şeklinde konuştu.
(YY-YHY-Y)

07.02.2013 22:26:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT