1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Meclis bahçesinde ölürüm!

Meclis bahçesinde ölürüm!

Meclis bahçesinde ölürüm!
A+A-

HDP'li Sırrı Süreyya Önder, Başbakan Davutoğlu'nun HDP ile randevusunu iptal etme sebebi olarak "Kaçak çayını içer gider" sözlerini göstermesine yanıt verdi.

HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun HDP ile görüşmesini iptal etmesinin ardından söylediklerine yanıt verdi. Önder, "İvedilikle barış, demokratik zemin, yol yakınken geç olmadan. 3 günde ne oldu da bu fikirler değişti? Hangi hesaplar dönüyor? Gelin kaçak çaya hallendiyseniz Rize çayı ikram ederiz. Ama bu memleketin bunları konuşacak bir demokratik zemine çekilmesi hayatı meseledir" dedi.

"3 GÜNDE NE OLDU DA BU FİKİRLER DEĞİŞTİ?"
HDP'li Önder, Başbakan Davutoğlu'nun HDP ile randevusunu iptal etme sebebi olarak HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve kendisinin söylediklerini ileri sürmesini eleştirdi. Önder, "Hukuken bunun sorumlusu sizsiniz. Ve bütün siyasi sorumlulukları bu işin. Bir ülkede bu kadar bedeni yakılan çocukların ahı yeter. Onun için ben köşeli geliyorsam size sürecin tümünden çekilebilirim. Yokluğumla barış gelecekse kendimi meclisin bahçesinde öldürürüm. Söylediğim sözün  bin kat ağırını Sayın Bahçeli dedi. Bunların hiçbirinde sinirden titremediniz. Hazretler bunu büyük gurur meselesi yapmışlar. Sizi kimse ciddiye almıyor. Yanınızdakiler belki söylemiyorlar acı gereçke bu ama. Sizi rencide ettikleri zaman bunun binde  biri bir şey gösteremediniz. Bir sinemacının gözünden kaçmıyor bu. İvedilikle  barış, demokratik zemin. Yol yakınken geç olmadan. 3 günde ne oldu da bu fikirler değişti? Hangi hesaplar dönüyor? Gelin kaçak çaya hallendiyseniz Rize çayı ikram ederiz ama bu memleketin bunları konuşacak bir demokratik zemine çekilmesi hayatı meseledir" diye konuştu. Radikal

A+A-

HABERE YORUM KAT