1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. MEB 40.000 Öğretmenin Atamasını Yaptı

MEB 40.000 Öğretmenin Atamasını Yaptı

MEB 40.000 Öğretmenin Atamasını Yaptı
A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 40.000 öğretmenin atamasını elektronik ortamda gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 40.000 öğretmenin atamasını elektronik ortamda gerçekleştirdi. MEB Başöğretmen Salonu’nda saat 16.00′da gerçekleştirilen atamalar sırasında, hüzün ve sevinç aynı anda yaşandı.

Radikal sitesinin haberine göre, sonuçları öğrenmek üzere 81 ilden Ankara ‘ya gelen öğretmen adayları ve aileleri, bakanlık görevlileri tarafından çikolata ve şekerle karşılandı. Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen atamaları için başvuruları 12 Eylül tarihinde başlamış ve dün de sona ermişti. Bugün ataması yapılan çğretmenler, pazartesi günü iş başı yapacaklar.

Öğretmenliğe atama başvurusunda bulunan adaylar, 25 tercihte bulundu. Adaylar, tercih dışı seçenek olarak, “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum”, “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum” seçeneklerinden birini de işaretlediler.

Tercihlerine atanamayan adaylardan “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum” seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, 40.000 yeni öğretmen ataması töreninde yaptığı konuşmada “Keşke bütçemiz uygun olsa da öğretmen ihtiyacımızın tamamını karşılayabilsek” dedi. Tekin, kendilerine verilen 40.000 kadroyu branşlara ve illerin öğretmen ihtiyacına göre dağıttıklarını açıkladı.

Tekin, “40.000 yeni atamayı yaparken, illerimiz arasında hiç bir ayrım gözetmeksizin norm kadronun yüzde 80′ine ulaşmayı hedefledik. Böylece tüm illerde norm kadroların yüzde 80′i dolmuş oldu” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT