1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Mazot, Gübre Ve Toprak Analizi Desteklemelerinde Süre Uzatıldı

Mazot, Gübre Ve Toprak Analizi Desteklemelerinde Süre Uzatıldı

Mazot, Gübre Ve Toprak Analizi Desteklemelerinde Süre Uzatıldı
A+A-

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, mazot, gübre ve toprak analizi desteklemeleri için daha önce belirlenen sürede, bazı çiftçilerin çeşitli sebeplerle başvuruda bulun

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, mazot, gübre ve toprak analizi desteklemeleri için daha önce belirlenen sürede, bazı çiftçilerin çeşitli sebeplerle başvuruda bulunamadığını ve mağdur olduklarını belirterek, "Birliğimiz ile Bakanlığımız arasındaki yazışma ve görüşmeler neticesinde, başvuru süresi 29 Mart'a kadar uzatıldı. Üreticilerimiz, mutlaka bu sürede başvurularını yaparak desteklerden yararlanmalı" dedi.
Bayraktar, yaptığı açıklamada, Çiftçi Kayıt Sistemine dâhil olan çiftçilere mazot, gübre ve toprak analizi destekleme ödemesi yapılmasına ilişkin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tebliğinin 2012 Haziran ayında yayımlandığını anımsattı. Bu tebliğde, desteklemelerden yararlanmak için belirtilen son tarihin 31 Aralık 2012 olduğunu hatırlatan Bayraktar, şunları kaydetti:
"Çiftçilerimizin 31 Aralık günü mesai saati bitimine kadar ilçe müdürlüklerine, merkez ilçede ise il müdürlüklerine başvuru yapmaları gerekmekteydi. Ancak çeşitli sebeplerle başvuruda bulunamayan çiftçilerimiz, Odalarımız aracılığıyla ve doğrudan Birliğimize, müracaat süresinin uzatılması yönünde talepte bulundu. Birliğimiz ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız arasında yapılan yazışma ve görüşmeler neticesinde, Bakanlığımız tarafından çiftçilerimizin bu talebi yerinde görülerek adı geçen tebliğde değişikliğe gidildi ve başvuru süresi uzatıldı. Yapılan bu değişiklikle; mazot, gübre ve toprak analizi desteğinden faydalanmak isteyen çiftçilerimiz, 29 Mart 2013 günü mesai saati bitimine kadar ilçe müdürlüklerine, merkez ilçede ise il müdürlüklerine başvuru yapabileceklerdir."
Bayraktar, çeşitli sebeplerle daha önce belirlenen sürede başvurusunu yapamayan üreticilerden bu uzatmadan mutlaka yararlanmalarını istedi.
(BK-ÖZ-E)

21.02.2013 11:56:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT