1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mazlumder Kayseri Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Yakışıklı:

Mazlumder Kayseri Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Yakışıklı:

Mazlumder Kayseri Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Yakışıklı:
A+A-

Mazlumder Kayseri Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Hacı Yakışıklı, ''Ülkemizde başörtü zulmü sebebiyle devam eden mağduriyetlerin giderilmesi için hükümetin yaptığı düzenlemeler bir türlü beklenen sonucu v

Mazlumder Kayseri Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Hacı Yakışıklı, ''Ülkemizde başörtü zulmü sebebiyle devam eden mağduriyetlerin giderilmesi için hükümetin yaptığı düzenlemeler bir türlü beklenen sonucu vermiyor. Özellikle kamu kurumlarında ve meslek odalarında zulüm devam ediyor'' dedi.
Yakışıklı, yaptığı açıklamada, tüzük ve mevzuatların arkasına sığınan okul idarecilerinin, meslek odaları başkanlarının, öğretmen ve idarecilerin, hiçbir toplum vicdanı ve anayasa dayanağı olmadan Türkiye'de kılık kıyafet terörü estirmeye devam ettiklerini ileri sürerek, ''Aylar öncesi Bursa'da makine mühendisi başörtülü bayan, oda yönetiminin sertifika vermemesi üzerine işini kaybetmekle karşı karşıya kalmıştı. Şu anda Ankara ve Kayseri'de başörtülü gıda mühendisleri de oda yönetimlerinin başı açık fotoğraf dayatması sebebiyle işsiz kalmakla karşı karşıya kaldılar'' ifadelerini kullandı.
Kayseri'de de Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı müdür, idareci ve öğretmenlerin, başörtülü öğretmenler, çalışanlar ve öğrencilerin zorla başlarını açtırarak çalışma ve öğrenim haklarına müdahale etmeye başladıklarını öne süren Yakışıklı, şöyle devam etti:
''Melikgazi ilçesindeki Arif Eminoğlu Lisesi, Kocasinan ilçesindeki Behice Yazgan Kız Lisesi'nin okul müdürleri, bazı idareci ve öğretmenleri, başörtülü öğretmen ve öğrencileri baskı yaparak yıldırmaya, görev yapmalarına ve öğrenim görmelerine engel olmaya başlamışlardır. MAZLUMDER olarak bu idareci ve öğretmenlere sesleniyoruz. Hiçbir dinde, Türkiye toplumunun vicdanında, anayasa ve kanunlarda başörtüyü yasaklayan kılık kıyafet dayatması yapan bir gerekçe yoktur. Sizler hiçbir dinin, hukukun ve vicdanın müsaade etmeyeceği bir dayatma ve yasağı uyguluyorsunuz. Mahkeme kadıya mülk değildir, yaptığınız insanlık dışı, hukuk dışı muamelenin hesabını adalet önünde vermeye hazır olun.''
(ZB-Y)

11.01.2013 13:56:13 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT