1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mazlum-der'den Mültecilerin Sağlık Sorununa Öneri

Mazlum-der'den Mültecilerin Sağlık Sorununa Öneri

Mazlum-derden Mültecilerin Sağlık Sorununa Öneri
A+A-

Mazlum-Der Gaziantep Şubesi Başkanı Abdurrahim Çelik, muhtaç durumdaki mültecilerin tedavisini devletin üstlenmesini istedi. Türkiye'ye gelişleri bir yılını dolduran Suriyeli mültecilerin tedavi soru

Mazlum-Der Gaziantep Şubesi Başkanı Abdurrahim Çelik, muhtaç durumdaki mültecilerin tedavisini devletin üstlenmesini istedi.
Türkiye'ye gelişleri bir yılını dolduran Suriyeli mültecilerin tedavi sorununun devam ettiğini savunan Mazlum-Der Gaziantep Şubesi Başkanı Abdurrahim Çelik, Sağlık Bakanlığı'na çağrıda bulundu. Çadır kent dışında yaşayan mültecilerden hastane yönetimlerinin kimlik kartı istediklerini vurgulayan Çelik, "Suriyeli mülteciler savaştan kaçmış, biz onlardan kimlik istiyoruz. Kimlik olsa T.C. numarası soruluyor. Artık bu duruma son vermek için Sağlık Bakanlığı harekete geçmelidir. Suriye'den Türkiye'ye sığınanlar arasında çok sayıda doktor bulunuyor. Bu doktorlar askeri ücretle bile iş bulamıyorlar. Oysa devlet merkezi noktalarda bazı binaları hastaneye dönüştürse, Suriyeli doktorları da görevlendirse çok büyük bir hizmet olur. Hem zor durumda olan Suriyeli doktorlar rahat bir nefes alır, hem de mültecilerin tedavi sorunu ortadan kalkmış olur" diye konuştu.
(AHM-OK-Y)

19.01.2013 11:31:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT