1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Mazlum-der'den 'dikkat Polis Geliyor' Kampanyası Ahmet Umur Öztürk Ankara

Mazlum-der'den 'dikkat Polis Geliyor' Kampanyası Ahmet Umur Öztürk Ankara

Mazlum-derden dikkat Polis Geliyor Kampanyası  Ahmet Umur Öztürk    Ankara
A+A-

Mazlum-Der tarafından başlatılan 'Dikkat Polis Geliyor' kampanyası basına tanıtıldı. Mazlum-Der Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, Mazlum-Der Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, Polis

Mazlum-Der tarafından başlatılan 'Dikkat Polis Geliyor' kampanyası basına tanıtıldı.
Mazlum-Der Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, Mazlum-Der Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, Polis Vazife ve Selahiyet Kanunu'nun değiştirilmesi amacıyla bir kampanya başlattıklarını açıkladı. Ünsal, 2007 yılında Polis Vazife ve Selahiyet Kanunu'nda yapılan değişiklikler sonucunda 128 vatandaşın sudan sebeplerle hayatını kaybettiğini öne sürerek, bu kanunla polisin silah kullanma yetkisinin değiştirilerek, polisin insan öldürmeye teşvik edildiğini iddia etti. Polis kurşunuyla ölenin de, polisin de mağdur olduğunu söyleyen Ünsal, "Polis Vazife ve Selahiyet Kanunu'nun mutlaka değiştirilmesi gerekir. Uluslararası standartlara uygun olarak polisin silah ve güç kullanma yetkilerinin tekrar düzenlenmesi gerekir" dedi.
Kampanyanın 4 aylık bir çalışmayı kapsadığını ve kampanyayı Baran Tursun Vakfı ile birlikte yürüteceklerini kaydeden Ünsal, her iki mağdur tarafın da kampanyaya katılacağını söyledi.
Geçen yıl Eylül ayında polisin dur ihtarına uymadığı gerekçesiyle vurulan ve hayatını kaybeden Cem Aygün'ün babası İsmet Aygün ise, oğlunun polis ihtarına uymadığı gerekçesi ile vurulduğunu söyleyerek, iddiaların doğru olmadığını ifade etti. Baba İsmet Aygün, oğlunun ölümüyle ilgili hala dava açılmadığını belirterek, "Bunu ne zamana kadar açmayacaklar? Ben davanın açılıp, sorumlu polislerin en ağır ceza ile yargılanmasını istiyorum" diye konuştu.
(AUÖ-CC-Y)

12.01.2013 13:10:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT