1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. MAZLUM-DER VAN ŞUBESİNDEN AK PARTİ’ YE ZİYARET

MAZLUM-DER VAN ŞUBESİNDEN AK PARTİ’ YE ZİYARET

MAZLUM-DER VAN ŞUBESİNDEN AK PARTİ’ YE ZİYARET
A+A-

Mazlum-Der Van Şube başkanı Yakup Aslan ve beraberindeki üyeler, Adalet ve Kalkına Partisi (AK Parti) Van İl Başkanı Abdullah Aras’ı makamında ziyaret ederek barış süreci ile ilgili gelinen nokta hakkında görüş alışverişinde bulundular.


Ziyarette konuşan Mazlum-Der Van Şube Başkanı Yakup Aslan, barış süreci ile ilgili bölgede geniş kapsamlı bir araştırma yaptıklarını ve insanların bölgede barış rüzgarları esmesini istediklerini belirterek ‘‘Başlatılan barış süreci ile birlikte bölgede neredeyse yolda geçen vatandaşlara dair soruyoruz; “Barış sürecini nasıl karşılıyorsunuz”? diye. Tabi bölgede olumlu bir hava var. Halk gerçekten barış istiyor. Biz her hafta farklı STK’ları farklı partileri dolaşarak barış süreci hakkında görüşmeler yapıyoruz. Barışın gerçekten toplum yönünden esmesini istiyoruz” dedi.


İl Başkanı Aras, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bölgede ki barışın sağlanması için şu ana kadar atılan adımların küçük çaplı provokasyonlar haricinde olumlu bir şekilde ilerlediğini söyledi. Sivil toplum örgütlerine sürecin sağlıklı bir şekilde yürümesi konusunda önemli görevler düştüğünü, Mazlum-Der’in ise bu konuda takdire değer emek verdiğini belirten Aras, dernek yönetimine teşekkür etti. Karşılıklı gerçekleştirilen sohbetin ardından Aras ve yönetimi Mazlum-Der heyetini kapıda uğurladı.

A+A-

HABERE YORUM KAT