1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mavi Kapak Kampanyası Yenimahalle'de Bitmedi

Mavi Kapak Kampanyası Yenimahalle'de Bitmedi

Mavi Kapak Kampanyası Yenimahallede Bitmedi
A+A-

Yenimahalle Belediyesi "Her Kapak Bir Umut" adıyla yürütülen sosyal sorumluluk projesiyle ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye temin etmeye devam ediyor. 3 yıl önce engellilere t

Yenimahalle Belediyesi "Her Kapak Bir Umut" adıyla yürütülen sosyal sorumluluk projesiyle ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye temin etmeye devam ediyor.
3 yıl önce engellilere tekerlekli sandalye temin etmek için başlatılan ve Türkiye çapında büyük ilgi gören Mavi Kapak Kampanyası, geçtiğimiz ay içerisinde Ege Üniversitesi Rektörlüğü tarafından sonlandırılmıştı. Ancak Yenimahalle Belediyesi, kendi kaynaklarıyla mavi kapak kampanyasını sürdürme kararı aldı. Belediye, kreşlere ve ilköğretim okullarının girişlerine kapak toplama kutuları yerleştirdi. Minikler, yaklaşık 2 ay içerisinde 5 çuval mavi kapak topladı ve belediyeye teslim etti. Belediye, kapakları geri dönüşümde kullanırken, kendi kaynaklarıyla 2 adet tekerlekli sandalye aldı ve ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara verdi. Kampanya ilköğretim okullarında halen sürdürülüyor.
Ortalama fiyatı 2 bin 400 lira olan bir akülü sandalye alabilmek için yaklaşık 2,5 ton mavi kapak toplanması gerekiyor. Manuel sandalye için de 250 kilogram yani 75 bin kapak gerekli. Yenimahalle Belediyesi kendi başına yürüttüğü bu projede engelliler ile yardımsever vatandaşlar arasında köprü kurmaya devam ediyor. Yardımsever vatandaşlardan alınan kapaklar, plastik üretimi için geri dönüşüm merkezlerine verilirken, engelli vatandaşlar da kendilerine uygun tekerlekli sandalyeleri kullanabilme şansına erişebiliyor.
(BK-ÖZ-Y)

25.01.2013 12:54:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT