1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mavi Kapak Kampanyası İle Bir Engellinin Yüzü Güldü

Mavi Kapak Kampanyası İle Bir Engellinin Yüzü Güldü

Mavi Kapak Kampanyası İle Bir Engellinin Yüzü Güldü
A+A-

Çorum'un Sungurlu ilçesinde geçtiğimiz yıl bir hayırsever Ümit Ocaklı tarafından başlatılan "Mavi Kapak Kampanyası" kampanyası kapsamında bir engellinin daha yüzü güldü. İlçe genelinde yürütülen ka

Çorum'un Sungurlu ilçesinde geçtiğimiz yıl bir hayırsever Ümit Ocaklı tarafından başlatılan "Mavi Kapak Kampanyası" kampanyası kapsamında bir engellinin daha yüzü güldü.
İlçe genelinde yürütülen kampanya ile yaklaşık 250 kilogram mavi kapak toplandı. Engellilere yönelik gerçekleştirilen kampanya sonucunda alınan tekerlikli sandalye Ümit Ocaklı tarafından ihtiyaç sahibi aileye teslim edildi. Aileyi ziyaret sırasında 14 yaşındaki Güllü Başol ve ailesinin mutluluğu görülmeye değerdi.
Geçtiğimiz yıl başlatılan Mavi Kapak Kampanya'sına ilçe genelinde bütün resmi kurumların, esnafların, öğrencilerin ve halkın büyük destek verdiğini vurgulayan Ümit Ocaklı, kampanyanın amacına ulaşmasından dolayı çok mutlu olduklarını belirtti.
Sungurlulara katkılarından dolayı teşekkürlerini ileten Ocaklı, "Yaklaşık bir yıl önce başlattığımız kampanyamız hedeflediğimiz gibi başarılı oldu. Her bir araç için 250 kilogram kapak toplanması gerekiyordu ve biz bunu hep birlikte başardık. Bu sayede bir engelli arkadaşımız daha araba verdik. Sungurlu'da her kesimden insanın destek vererek kampanyanın amacına ulaşması hem bizleri hem de engelli kardeşimizi ve ailesini oldukça mutlu etti. Mavi kapak kampanyası ile toplumun her şeyi devletten beklemek yerine birlik içerisinde bütün engelleri aşabileceğini de gördük. 14 yaşındaki Güllü isimli kardeşimiz artık eskisine göre daha rahat hareket edebilecek. Güllü kardeşimizin biraz olsun engellini aşmasına yardımcı olduysak ne mutlu bize" diyerek kampanyaya destek veren tüm Sungurlulara teşekkür etti.
(SŞ-BÖ)

05.12.2012 14:11:09 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT