1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Masader Nijer'e Gidiyor

Masader Nijer'e Gidiyor

Masader Nijere Gidiyor
A+A-

Antalya'nın Manavgat ilçesinde görev yapan doktor, diş hekimi, eczacı, hemşire ve sağlık memurları tarafından kurulan Manavgat Sağlık Derneği (MASADER), 14-18 Şubat tarihleri arasında Afrika'nın fakir

Antalya'nın Manavgat ilçesinde görev yapan doktor, diş hekimi, eczacı, hemşire ve sağlık memurları tarafından kurulan Manavgat Sağlık Derneği (MASADER), 14-18 Şubat tarihleri arasında Afrika'nın fakir ülkesi Nijer'e destek ve dayanışma ziyaretinde bulunacak.
Manavgat Sağlık Derneği (MASADER) Yönetim Kurulu Üyesi Dr.Emin Canan, Nijer halkına destek olmak düşüncesi ile 4 günlük bir program düzenlediklerini belirterek, "14-18 şubat tarihleri arasında dört günü kapsayacak olan programımızda, üyelerimizin desteğiyle sağlık imkanlarının oldukça kısıtlı olduğu ülkeye ilaç, kıyafet ve gıda yardımı yapacağız. UNESCO verilerine göre Nijer'de 2013'te iki milyondan fazla insan açlık tehlikesi ile karşı karşıya. Üyelerimizle köy köy gezip muhtaç insanlara yardımda bulunmak istiyoruz. Ayrıca programımızda bir yetimhane ziyareti de var. Yetimhanedeki çocuklara buradan götüreceğimiz giyecekleri vereceğiz. Bu vesile ile yetim çocuklar için bize destekte bulunan Manavgat Birlik Bahçesi'ne ve MATAB Başkanı Recep Barut'a teşekkür ediyoruz" dedi.
(AK-SK-Y)

06.02.2013 15:05:13 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT