1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Marmaris'te Şiddetli Fırtına

Marmaris'te Şiddetli Fırtına

Marmariste Şiddetli Fırtına
A+A-

Muğla'nın Marmaris ilçesinde etkili olan fırtına günlük yaşamı olumsuz etkiledi. İlçede sabah saatlerinden itibaren etkili olan rüzgarın saatteki hızı yaklaşık 52 kilometreyi buldu. Rüzgar sonucu d

Muğla'nın Marmaris ilçesinde etkili olan fırtına günlük yaşamı olumsuz etkiledi. İlçede sabah saatlerinden itibaren etkili olan rüzgarın saatteki hızı yaklaşık 52 kilometreyi buldu.
Rüzgar sonucu denizde dalga boyunun 3 metreyi bulduğu kaydedildi. Sahile vuran dalgalar nedeniyle kıyıdaki işletmelerin birçoğu kepenklerini açmadı. Masa ve sandalyelerini toplayan restoran ve kafeterya sahipleri, işletmelerinin zarar görmemesi için önlemler aldı. Dalgaların sahile vurması nedeniyle özellikle yat limanında bulunan vatandaşlar yürümekte güçlük çekti. Limanda bağlı teknelerin zarar görmemesi için de sahiplerinin çaba gösterdikleri gözlendi.
Hava sıcaklığı 17 derece olarak ölçüldüğü ilçede, rüzgarlı ve yağışlı havanın yarın da devam edeceği belirtildi. Balıkçıların, etkili rüzgar nedeniyle denize açılmamaları konusunda uyarılırken açık denizde rüzgarın hızının 90 kilometreyi bulacağı bildirildi.
(BG-MB-İK)

16.01.2013 13:15:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT