1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Marmaris'te Heyelan

Marmaris'te Heyelan

Marmariste Heyelan
A+A-

Marmaris-Muğla duble karayolunun 10. kilometresinde dün geceden beri etkili olan aşırı yağış nedeniyle heyelan meydana geldi. Marmaris-Muğla duble karayolunun Taşhan Mevkii'nde ilçede dün geceden

Marmaris-Muğla duble karayolunun 10. kilometresinde dün geceden beri etkili olan aşırı yağış nedeniyle heyelan meydana geldi.
Marmaris-Muğla duble karayolunun Taşhan Mevkii'nde ilçede dün geceden beri etkili olan sağanak yağış sebebiyle heyelan meydana geldi. Bu sırada yoldan geçen bir araç olmaması faciayı önledi.Dağdan kopan büyük kayalar ve topraklar, duble yolun Marmaris yönüne giden iki şeridini birden kapattı. Heyelanın erken saatlerde meydana gelmesi, can ve mal kaybının yaşanmamasını sağladı.Bölgeye gelen Karayolları ekipleri, iş makineleriyle yolun bir şeridini temizleyerek trafiğe açtı. Bir iş makinesi yoldaki büyük kayaları parçalayarak yolun diğer şeridinin de temizlenmesi için çalışma yaptı. Bu sırada görevliler, belirli aralıklarla yolu trafiğe kapatmak zorunda kaldı. Yolda araç kuyrukları oluştu. Öte yandan Meteoroloji yetkilileri, ilçede metrekareye 39 kilogram yağış düştüğünü belirtti.
(BG-MB-İK)

25.01.2013 14:48:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT