1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Marmaris'te Ev Ve İş Yerleri Sular Altında Kaldı

Marmaris'te Ev Ve İş Yerleri Sular Altında Kaldı

Marmariste Ev Ve İş Yerleri Sular Altında Kaldı
A+A-

Muğla'nın Marmaris ilçesinde dün gece başlayan şiddetli yağmur sonucu birçok ev ve iş yeri sular altında kaldı. Marmaris'te gece saatlerinden itibaren etkili olan ve sabaha kadar etkisini sürdüren s

Muğla'nın Marmaris ilçesinde dün gece başlayan şiddetli yağmur sonucu birçok ev ve iş yeri sular altında kaldı.
Marmaris'te gece saatlerinden itibaren etkili olan ve sabaha kadar etkisini sürdüren sağanak yağmur nedeniyle Sarıana Mahallesi ve 19 Mayıs Gençlik Meydanı civarındaki bazı ev ve iş yeri sular altında kaldı. İş yeri sahipleri, dükkanlarının içine dolan suyu boşaltmak için uzun süre uğraş verdi. İlçe merkezinde çok sayıda evin bodrum katını da su bastı. Ev sakinleri, dolan suyu kovalarla tahliye etmeye çalıştı. Marmaris ve çevresinde metrekareye 142 kilogram yağış düştüğü bildirildi. Aşırı yağış nedeniyle dereler taşarken, dere yataklarındaki çamurlar ev ve iş yerlerini esir aldı.
Ev ve iş yerleri sular altında kalan vatandaşlar, binlerce lira zararları olduğunu belirterek, "Binlerce lira zararımız var, yetkililerden yardım bekliyoruz. Aynı durumla daha önce de karşılaştık. Afettir olur dedik ancak yetkililerin olaya el atması lazım. Koskoca caddede 50 santimetrelik logar var, yeterli olmuyor. Yetkililer Karadere'nin taşması sonucu sular altında kalındığını söylüyor. 7-8 seneden beri su girmiyordu ancak bu yıl aynı olayla yine karşılaştık" dediler.
(BG-CC-Y)

12.01.2013 13:18:42 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT