1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Marmaris'te Arıların Telef Olması

Marmaris'te Arıların Telef Olması

Marmariste Arıların Telef Olması
A+A-

Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ziya Şahin, Marmaris'te sel nedeniyle arıları telef olan arıcıların zararını telafi edebilmek için çözüm aradıklarını belirtti. Muğla'nın Marmaris ilçes

Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ziya Şahin, Marmaris'te sel nedeniyle arıları telef olan arıcıların zararını telafi edebilmek için çözüm aradıklarını belirtti.
Muğla'nın Marmaris ilçesinde yaşanan sel ve su taşkınlarında milyonlarca arı telef oldu. Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ziya Şahin, arıcıların zararını telafi edebilmek için çözüm aradıklarını belirtti.
Marmaris'te önceki hafta pazar günü yaşanan su taşkınları Hisarönü köyü, Değirmen Yanı Mahallesi ve Bozburun beldesinde maddi hasara yol açarken çok sayıda arı kovanı sel sularına kapıldı. Bölgede arıcıların binlerce kovanı sular altında kalırken milyonlarca bal arısı telef oldu. Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ziya Şahin yaptığı açıklamada: "Arıcılarımızın zararını nasıl telafi edeceğiz diye düşünüyoruz. Bu bölgede 25-30 arıcımız büyük miktarda zarar gördü. Gelecek yıl bunun bal üretimine negatif olarak yansıması sorun olacaktır. Devletimizin arıcılarımıza destek çıkmasını bekliyoruz. Zarar tespit edildikten sonra diğer doğal afetlerde ve hayvan ölümlerinde olduğu gibi arı ölümlerinin de afet kapsamına alınmasını bekliyoruz" dedi.
(BG-MB-İK)

07.01.2013 15:51:49 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT