1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Marmaris Yeni Yıla Hazır

Marmaris Yeni Yıla Hazır

Marmaris Yeni Yıla Hazır
A+A-

Yeni yıla kısa bir süre kala, Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden Marmaris'te yılbaşı kutlamaları heyecanı başladı. Yılbaşı tatili dolayısıyla yerli turist akını beklenen Marmaris'te eğlencenin

Yeni yıla kısa bir süre kala, Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden Marmaris'te yılbaşı kutlamaları heyecanı başladı.
Yılbaşı tatili dolayısıyla yerli turist akını beklenen Marmaris'te eğlencenin bu seneki adresi 19 Mayıs Gençlik Meydanı olacak. Marmaris Belediyesi tarafından organize edilen açık hava partisi bu gece saat 22.00'da başlayacak ve saat 01.00'a kadar sürecek. Dj Şov, dans ve havai fişek gösterileri geceye renk katacak. Öte yandan Marmaris'te eğlencenin adresi olan Barlar Sokağı'nda da gece kulübü ve barlar sabah saatlerine kadar açık olacak.
KAYMAKAMLIK TEDBİRLER ALDI
Marmaris Kaymakamlığı vatandaşların yeni yılı sorunsuz karşılaması için bir dizi tedbirler aldı. Marmaris Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada alınan tedbirler şu şekilde sıralandı: "Yılbaşı tatili süresince kara yollarımızda artacak olan araç trafiği yoğunluğu da göz önüne alınarak; tatil öncesi ve sonrasında özellikle kamyon trafiği ve genel trafiği düzenleyerek ve denetleyerek halkımızın mal ve can güvenliğini sağlamak amacıyla Jandarma ve Emniyet trafik ekipleri personel takviyesi yaparak kara yollarında yol güvenliği sağlanacaktır. Maytap, çatapat, füze tabir edilen ve halkımızın huzurunu bozan patlayıcıların satılması ve kullanılmasına izin verilmeyecektir. Belediye Başkanlıklarınca; Şehir içi trafiğinin aksamaması açısından gerekli önlemler alınacaktır. Sağlık önlemleri olarak; tatil süresince halkımızın sağlık hizmetlerinin kesintisiz sürdürülmesi ve muhtemel trafik kazalarına karşı Devlet Hastanesi ve tüm Aile Sağlığı Merkezlerinin 24 saat nöbet esasına göre sağlık ekipleri bulundurulacaktır.Acil kurtarma ve ilkyardım hizmetleri (ALO 112) göreve hazır olacak şekilde bulundurulacaktır. Haberleşme ile ilgili gerekli teknik önlemlerin önceden planlaması ve uygulanması sağlanacaktır. İlçemizde meydana gelebilecek elektrik arızaları vb. konularında gerekli önlemleri almak üzere yeterli düzeyde personel, araç ve ekiplerin hazır olarak tutulması sağlanacaktır. Belediye Başkanlıklarınca; itfaiye ekipleri olabilecek bir yangın ihbarına karşı anında müdahale yapılabilmesi için hazır bulundurulacaktır. Orman İşletme Müdürlüğünce; orman yangınlarına karşı her türlü önlem eksiksiz alınacaktır."
(BG-SK-İK)

31.12.2012 13:52:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT