1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Marmaris Müftüsü Ersöz'den Engellilere Destek

Marmaris Müftüsü Ersöz'den Engellilere Destek

Marmaris Müftüsü Ersözden Engellilere Destek
A+A-

Kamu-Ender Genel Başkan Yardımcısı Tulgay Hasar, Marmaris İlçe Müftüsü Hasan Ersöz'ü makamında ziyaret etti. Marmaris İlçe Müftülüğü'nü ziyaret eden Tulgay Hasar derneğin faaliyetleri ve projeleri

Kamu-Ender Genel Başkan Yardımcısı Tulgay Hasar, Marmaris İlçe Müftüsü Hasan Ersöz'ü makamında ziyaret etti.
Marmaris İlçe Müftülüğü'nü ziyaret eden Tulgay Hasar derneğin faaliyetleri ve projeleri hakkında Müftü Ersöz'e bilgi verdi. Hasar, Muğla Yabancılar Derneğiyle birlikte yaptıkları projede zihinsel engelliler için bileklik yaptıklarını ve bunları dağıttıklarını söyledi. Hasar, Marmaris'te engelliler için kamu kurum ve kuruluşlarında eksikliklerin bulunduğu bunların düzeltilmesi için mücadele verdiklerini söyledi.
Marmaris Müftüsü Hasan Ersöz de Diyanet'in özellikle camilerde engellilere yönelik çalışmaları olduğunu Marmaris Müftülüğü olarak da engelli vatandaşlara yönelik çalışmalar yapacaklarını kaydetti.
Müftü Ersöz, bayanların Cuma namazı kılması için çalışmalar yaptıklarını da belirterek, "Marmaris'te camii sayısı az olduğu için camilerde ayrı bölümler yaparak bayanlarında Cuma namazına gelmelerini istiyoruz. Ancak bu kez erkekler tepki göstermeye başladı. Bayanlarda erkekler aynı yerde Cuma namazı kılar mı diye olumsuz görüş bildirmeye başladılar" dedi.
(BG-SK-İK)

04.02.2013 15:59:11 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT