1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Marmaris Chp'den Çalışan Gazeteciler Kutlaması

Marmaris Chp'den Çalışan Gazeteciler Kutlaması

Marmaris Chpden Çalışan Gazeteciler Kutlaması
A+A-

CHP Marmaris İlçe Teşkilatı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için düzenlediği kahvaltıda gazetecilerle bir araya geldi. CHP Marmaris İlçe Teşkilatı'nın gazeteciler için bir Restaurant'ta düz

CHP Marmaris İlçe Teşkilatı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için düzenlediği kahvaltıda gazetecilerle bir araya geldi.
CHP Marmaris İlçe Teşkilatı'nın gazeteciler için bir Restaurant'ta düzenlediği kahvaltıya CHP Marmaris İlçe Başkanı Candan Yürekli, CHP Marmaris Kadın Kolları Başkanı Sibel Gökçe, CHP İçmeler Belde Başkanı Rengin Damar, CHP Beldibi Belde Başkanı Zeki Aydoğdu, CHP Armutalan Belde Başkanı Barış Ünlü, Yönetim Kurulu Üyeleri Nazan Koçcaz, Müjgan Gürgan, Pelin Özbozdağ, Selami Zaimoğlu, Duran İlgün, Ahmet Kaya, Ali Özge Kol, Durmuş Karadoğan ve Oğuz Derekoy ile partililer katıldı.
Kahvaltıdan sonra konuşma yapan CHP Marmaris İlçe Başkanı Candan Yürekli emekçi gazetecilerin gününü kutlayarak , "Bugün burada bir araya gelerek sohbet etmek, gazetecilerin sorunlarını dinlemek, varsa yapacağımız bir şey bu konuda yardımcı olmak isteriz" dedi. Candan Yürekli toplantıya katılan tüm basın mensuplarının tek tek gazeteciler gününü kutladı. Daha sonra günün anlam ve önemine ilişkin kadın kollarından yapılan açıklamada; " Bugün 10 Ocak 1961 yılında çalışan gazetecilere ekonomik ve soyal hakları sağlayan 212 sayılı yasanın kabul edilmesinin 52. yılıdır. Basın çalışanlarının kamuoyunu aydınlatmak için objektif bakış açısıyla kişi hak ve özgürlükleri ve meslek etiğinin üstün tutulduğu özgür bir çalışma ortamında görevlerinin yerine getirebilmeleri demokratik toplumu yaratan en önemli unsurdur. Gazetecilerimizin sosyal güvenlik ve ekonomik koşullarının iyileştirilmesi ve özgürce işlerini yapmaları mutlaka anayasal düzenlemelerle garanti altına alınmalıdır. 1961 yılından bugüne kadar basın çalışanlarımız halkın haber alma özgürlüğü adına bir çok baskıya zorluklara rağmen doğruları araştırmak, yazmak için özveri ile çalışmaktadırlar.tüm emekçi gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyoruz" denildi.
(BG-MB-İK)

10.01.2013 13:55:14 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT