1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Marmara'nın Şirin Kenti Yalova Kara Teslim Oldu !!!

Marmara'nın Şirin Kenti Yalova Kara Teslim Oldu !!!

Marmara'nın Şirin Kenti Yalova Kara Teslim Oldu !!!
A+A-

Marmarakıyısındaki tatlı kent Yalova kara teslim oldu. Yalova haftabaşından beri karın ve soğuk havanın etkisinde.Yalova belediyesi şehir merkezinde karla mücadele ederken köylerde ise il özel idaresi çalışıyor. Kar mücadelesinde en yoğun çabanın harcand

Yalova'da hafta başında etkili yağmaya başlayan kar kısa sürede şehir merkezini beyaza bürüdü. İl Özel İdaresi köy yollarında Yalova Belediyesi ise şehir merkezinde karla mücadele etti. 


Yalova'da bir anda başlayan kar yağışı kısa sürede şehrin beyaz örtü ile kaplanmasını sağladı. Yollar karla kaplanırken kaymamak için temkinli ilerleyen araçlar ise ana arterlerde trafik yoğunluğu yaşanmasına neden oldu.


Şehrin yüksek kesimlerinde bulunan köylerin yolları ise kısa sürede kar nedeniyle kapandı. İl Özel İdaresi ekipleri ise köy yollarının açılabilmesi için yoğun çaba harcadı. Yalova Belediyesi de il içinde belirli noktalarda tuzlama yaparak yolların karla kaplanmasını engellemeye çalıştı.

Kar mücadelesinde en yoğun çabanın harcandığı diğer bir nokta ise Süpürgelik mevkii oldu. Karayolları ekipleri iller arası geçişin sağlandığı en yüksek nokta olan süpürgeliğin açık tutulması için tüm gücünü ortaya koydu.

A+A-
ETİKETLER:

HABERE YORUM KAT