1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Marka Emıtt'e Ortak Tema Altında Katılıyor

Marka Emıtt'e Ortak Tema Altında Katılıyor

Marka Emıtte Ortak Tema Altında Katılıyor
A+A-

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), 24-27 Ocak tarihleri arasında TÜYAP Beylikdüzü Fuar alanında 17.'si düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'na (EMITT) Batı Karadeniz

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), 24-27 Ocak tarihleri arasında TÜYAP Beylikdüzü Fuar alanında 17.'si düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'na (EMITT) Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) ve Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) ile işbirliği içerisinde katılıyor.
MARKA, EMITT Fuarı'na sorumluluk alanında yer alan Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illeriyle 2011 ve 2012 yıllarında olduğu gibi ortak tema altında katılım sağlayacak. MARKA'nın TR42 Doğu Marmara Bölge Planı öncelikleri çerçevesinde gerçekleştireceği faaliyetlerden birisi de alanında ve bölgesinde en büyük olan EMITT fuarında bölge potansiyellerinin tanıtılması olacak.
Özellikle marka ürünlerin geliştirilmesi, yerel markalaşmanın sağlanması ve tanıtımı ile çeşitlendirme yoluyla turizmin gelişmesi stratejilerinin hayata geçirilmesinde EMITT fuarına katılım önemli yer tutuyor. Bunun için bölge illerinin valileri, büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkanları, il genel meclisi başkanları ve sanayi ve ticaret odaları başkanlarından müteşekkil MARKA Yönetim Kurulu EMITT'E 2011 ve 2012 yıllarında yapıldığı gibi ortak katılım konusunda karar aldı.
EMITT'e katılımda MARKA, tanıtıma ayrılan kaynakların verimli ve etkin kullanılması ve Türkiye Turizm Stratejisi hedeflerinden olan bölgesel tanıtımın sağlanmasına yönelik olarak bölgesel bazlı katılıma önem verilmesi doğrultusunda Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı ve Batı Karadeniz Kalkınma Birliği ile işbirliğine gitti. EMITT'te, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerinin yanı sıra Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu illeri de 8A numaralı salonda temsil edilecekler. Katılımcı iller fuarda, kültür ve turizm müdürlükleri koordinasyonunda tüm ilçe ve beldeleri kapsayacak şekilde, ortak tema doğrultusunda katılım sağlayarak barındırdığı tüm turizm değerleri ve turizm profesyonellerini fuara taşıyacak.
Fuarın 2. günü saat 10:00'da 8A numaralı salonda Doğu Marmara ve Batı Karadeniz'de görev yapan turizm profesyonellerine yönelik olarak büyük çaplı bir kahvaltı organizasyonu yapılacak. Tüm seyahat acenteleri ile tur operatörlerinin davetli olduğu etkinlikte, bölgedeki turizm sektörü ve potansiyellerinin tanıtımında işbirliği olanakları ortaya çıkarılacak. Yerel yönetimlerin sektör ile kazan-kazan durumu oluşturmasına yönelik olarak düzenlenecek etkinlikle sektör profesyonellerinin desteklendiği vurgulanacak. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Destekleri 8A Numaralı Salonda MARKA standında turizm girişimci ve yatırımcılarına anlatılacak.
(İÇ-İÇ)

10.01.2013 13:34:36 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT