1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mariad Genç Komitesi Mısır Seferinden Döndü

Mariad Genç Komitesi Mısır Seferinden Döndü

Mariad Genç Komitesi Mısır Seferinden Döndü
A+A-

Mardin İşadamları Derneği (MARİAD) Genç Komitesi tarafından organize edilen ve 13 iş adamının katıldığı Mısır gezisi düzenlendi. Geziyle ilgili değerlendirmede bulunan MARİAD Genç Komitesi Başkanı Ra

Mardin İşadamları Derneği (MARİAD) Genç Komitesi tarafından organize edilen ve 13 iş adamının katıldığı Mısır gezisi düzenlendi.
Geziyle ilgili değerlendirmede bulunan MARİAD Genç Komitesi Başkanı Ramazan Tekin, Mısır'ın birçok alanda yatırıma açık ve yatırım fırsatı sunan ülke olduğunu belirterek, Mısır'ın ticaret ve sanayi şehri olarak bilinen ve ikinci büyük şehri olan İskenderiye liman ve Kahire şehirlerinde iş adamları ile birlikte bir araya geldiklerini söyledi. Mardin'in son yıllarda hem ihracatta önemli bir potansiyel yakaladığını ifade eden Tekin, "Mardinli iş adamlarının Mısır'da yatırım yapmaları çok önemlidir. Mısır'da özellikle alt yapı ve üst yapıda yapılacak çok iş var. Belediyecilik anlayışı ve hizmeti olmadığı için bu iki konuda çok eksik gördük. Mısır'da ayrıca inşaat ve elektrik konusunda da iş olanakları oldukça fazladır. Ekibimizin çoğunluğunun inşaatçı ve müteahhit olduğundan dolayı Mardinli iş adamlarımız, müteahhitlerimiz işi yapan firmalarımız rahatlıkla Mısır'da iş yapabilirler. Globalleşen dünyamızda, dünya gittikçe küçülüyor ve adeta küçük bir köy haline geliyor. Herkes her yerde iş yapabiliyor ve iş kurabiliyor. Bundan dolayı Mardinli iş adamlarımızın da dünyaya açılması gerekiyor" dedi. Bu tür gezilerin bu yönüyle iş adamlarımıza ufuk açıcı olduğunu ifade eden Tekin, "Mardinli işadamlarımızın daha çok yurtdışı gezilerine katılması çok önemlidir. Beş gün süren Mısır iş gezisine 13 işadamı ve sanayici katıldı. Ziyaret sırasında ikili görüşmeler yapan işadamlarımız iş bağlantısı kurdu. İnşallah Mardinli iş adamları en kısa zamanda Mısır'da yatırımlarını hayata geçirirler" diye konuştu. Mısır dönüşü ziyaret hakkında görüşlerini bildiren e-dizayn İç Mimarlık Limited Şirketi sahibi iç mimar Erdinç Çelebioğlu ise, Mısır'ın 85 milyon nüfusuyla Kuzey Afrika'da önemli bir pazar potansiyeline sahip olduğunu ve Türkiye'nin bu pazardan daha fazla istifade etmesi gerektiğini belirtti. Çelebioğlu, "Türkiye Mısır ilişkilerinin son yıllarda daha da yakınlaştı. İyi ilişkilere katkıda bulunmak amacıyla Mısır'a iş ve kültür gezisi düzenledik. Mısır, Afrika'ya açılan önemli bir kapı. Ayrıca bütün Arap devletleri ile serbest ticaret yapma imkanı olduğu için önemli avantajlar taşıyan bir ülke. Bu gezimizde Mısırı daha yakından tanıma imkanı bulduk" ifadelerini kullandı. MARİAD Genel Sekreteri Mikail Kabak da, Mardin İşadamları Derneği olarak bu tür gezilere önem verdiklerini söyledi. Kabak, "Mısır ticari heyeti ve devamında gelecek ticari heyetlerle Mardin'imizde faaliyette bulunun genç işadamları ve diğer üyelerimizin olası krizlerden etkilenmemesi için yeni açılımlar yapmalarına katkı sağlayacaktır. İşadamlarımız gezi esnasında Mısır'da açılan Selahattin Koleji'ni de ziyaret etti. Modern yapısıyla, kaliteli eğitimiyle herkesin takdirini kazanan okulda işadamlarına geleneksel Mısır ve Türk yemekleri ikram edildi" şeklinde konuştu.
(MA-YRT-AŞ-Y)

08.02.2013 17:46:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT