1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mardinli Gençler Atıcılıkta Türkiye Rekoru Kırdı

Mardinli Gençler Atıcılıkta Türkiye Rekoru Kırdı

Mardinli Gençler Atıcılıkta Türkiye Rekoru Kırdı
A+A-

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından Antalya'da düzenlenen Havalı Silahlar Kış Kupası'nda Mardinli gençler Türkiye rekoru kırdı. Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Mustafa Kuzu, geçen

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından Antalya'da düzenlenen Havalı Silahlar Kış Kupası'nda Mardinli gençler Türkiye rekoru kırdı.
Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Mustafa Kuzu, geçen hafta Antalya'da yapılan havalı silahlar atıcılık yarışmalarında Mardin'den katılan Margenç takımının genç erkeklerde havalı tüfekli silah atışlarında Türkiye rekoru kırarak birinci olduklarını söyledi. Mardin'den böyle başarılı sporcuların çıkması kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Kuzu, "Bu rekoru kıran 3 sporcumuzdan Hakan Abakuş geçen yıl milli sporcu olmuştu. Milli takımda Türkiye'yi temsil ediyor. Diğer iki sporcumuz Aziz Kara ve Mert Vural da bu rekora imza attılar. Bu sonuçtan sonra biz Mert ve Aziz'in de milli takıma çağrılmasını bekliyoruz. Burada sporcularımız 10 metrelik bir alanda idmanlarını yapıyorlar. Yarışmaya gittiklerinde ise 50 metrelik hedefe atış yapıyorlar. Buda onlar için dezavantaj teşkil etmektedir. Bizde il müdürlüğü olarak kendilerine daha rahat bir çalışma ortamı sağlamak adına 50 metrelik bir alanı poligon olarak hazırladık. Bir hafta sonra sporcularımız antrenmanlarını burada yapacaklar. Biz inanıyoruz ki bundan sonra daha büyük hedefler ve daha büyük dereceler elde edecekler" dedi. Yarışmada sporcularımız için yurt dışından özel kıyafetler aldıklarını belirten Kuzu, "Türkiye'de birçok sporcuda bu kıyafetler yok. Sporcularımıza başarılarından dolayı kutluyoruz. Türkiye rekoru Mardin'de spor alanında bu bir ilktir. Buda bizim için ayrıca sevindirici bir olaydır. Bu rekor daha önce Kara Kuvvetleri Ankara takımındaydı. Şu anda Mardin takımın eline geçti. Mert Vural ile Hakan Abakuş 567 puan aldılar. Aziz kara ise 568 puan aldı. Toplamda bin 702 puan aldılar. Bin 702 puanla Türkiye rekorunu kırdı. Şimdi ki hedef uluslararası yarışmalara katılmaktır" ifadelerini kullandı. Takımda en yüksek puanı alan Aziz Kara ise, takım olarak Türkiye rekorunu kırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, "İki defa Türkiye birincisi oldum. Bir de üçüncülüğüm var. En son Antalya'da yarıştık. Orada da Türkiye rekorunu kırdık. 568 puan aldım. Milli takıma seçilmedim henüz, gitmeyi isterim" diye konuştu. Milli sporcu Hakan Abakuş da, "Milli sporcuyum. Geçen sene seçildim milli takımda. Antalya'da yapılan havalı silahlar yarışması kış kupasında rekor kırdık. 567 puan aldık. Bu senede milli takımda arkadaşlarımla birlikte olmayı düşünüyorum. Bu başarıların devamı gelecek tabiki. Bu sene 2-3 başarı daha getirmeyi düşünüyoruz. Mardin'in uluslararası temsil ettim. Bir daha temsil edeceğim" şeklinde konuştu. Mert Vural da, "4 yıldır bu sporla ilgileniyorum. Mardin derecelerim var. Fahri olarak takım olarak başarılarımız var. Tabi bu başarılar bize olan destek ve güvenler sayesinde. En son Türkiye rekorunu kırdık ve birinciliği elde ettik. Üçümüzü toplam puanı 1702. geçen yıl arkadaşımız milli sporcu oldu. Bizlerde milli takıma seçilirsek çok mutlu oluruz. Mardin'e temsil etmek bizler için çok güzel" dedi.
(MA-YRT-AŞ-Y)

14.02.2013 13:13:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT