1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mardin'e 37 Müteşebbisten 100 Milyonluk Yeni Yatırım?

Mardin'e 37 Müteşebbisten 100 Milyonluk Yeni Yatırım?

Mardine 37 Müteşebbisten 100 Milyonluk Yeni Yatırım?
A+A-

Mardin Valisi Turhan Ayvaz başkanlığında yapılan Mardin Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Şubat ayı toplantısında, uzun süredir altyapı çalışmaları sürdürülen 37 yeni yatırım için onay çıktı. Mardin OSB

Mardin Valisi Turhan Ayvaz başkanlığında yapılan Mardin Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Şubat ayı toplantısında, uzun süredir altyapı çalışmaları sürdürülen 37 yeni yatırım için onay çıktı.
Mardin OSB toplantı salonunda yapılan olağan aylık değerlendirme toplantısına Mardin Valisi Turhan Ayvaz, Mardin Sanayici İşadamları Derneği ve aynı zamanda OSB Başkanı Mehmet Nasır Duyan, İl Özel İdare yetkilileri, MARSİAD yönetim kurulu üyeleri ile müteşebbisler katıldı. Toplantı öncesi kısa bir açıklama yapan Vali Ayvaz, gıda sektöründen ziyade farklı alanlarda yatırım yaparak üretimde çeşitlilik yapacak yeni yatırımlara öncelik verilmeye çalışıldığını belirtti. Ayvaz, "Yatırım için müracaatları bulunan firmalardan 37 tanesinin yatırımları uygun görülüp, gerekli arazi tahsislerinin yapılarak yatırım için yönetim kurulu tarafından onay verildiğini" dedi. OSB Başkanı Mehmet Nasır Duyan ise Mardin'e ticari yatırım olarak yeni iş alanı kuracak müteşebbislerle tanışmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Yatırımlarla ilgili karar verilirken birçok detayın ince elenip sık dokulmasından sonra yatırım alanı beklentisi içerisinde olan 37 müteşebbisin ihtiyacına cevap verdiklerinin altını çizen Duyan, "Son yıllarda bölgemizde yatırım yapmak için çok yoğun bir istek ve başvuru var. Gıda dışındaki yatırımlara öncelik vererek geniş yelpazede bir yatırım bölgesi olma hedefimize uygun olarak 37 yeni yatırımcımıza onay verdik. Gerekli tüm alt yapı ve arazi tahsisleri yapılmış durumda. Tekstil, Mobilya, İnşaat malzemeleri yatırımlarının ağırlıkta olduğu bu yeni yatırımlarla bölgemize yaklaşık 100 milyon liralık bir yatırım yapılıyor. Yatırım aşamalarında yaratacağı istihdam dışında faaliyete başlaması ile birlikte 2000 civarında yeni işçi istihdamı yaratacak olan bu yatırımlar ile ilimiz ekonomisi daha da güçlenecek" şeklinde konuştu.
(MA-YRT-AŞ-Y)

08.02.2013 17:44:45 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT