1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mardin'den Gaziantep'e Uzanan Gönül Köprüsü

Mardin'den Gaziantep'e Uzanan Gönül Köprüsü

Mardinden Gaziantepe Uzanan Gönül Köprüsü
A+A-

Gaziantep'te faaliyet gösteren Memurlar Vakfı (MEVA) tarafından Mardin'e uzanan kardeşlik eli yanıt buldu. Geçtiğimiz yıl Mardin ile kardeşlik köprüsü kuran MEVA, Mardin Köylerini Tanıtma Tarımsal Eği

Gaziantep'te faaliyet gösteren Memurlar Vakfı (MEVA) tarafından Mardin'e uzanan kardeşlik eli yanıt buldu. Geçtiğimiz yıl Mardin ile kardeşlik köprüsü kuran MEVA, Mardin Köylerini Tanıtma Tarımsal Eğitim Yayım Danışmanlık ve Dayanışma Derneği'nin (MARKÖYDER) Mardin'de faaliyette geçirdiği "Eğitimde Yeşeren Fidanlar" projesi kapsamında eğitim gören 32 öğrenci velisini Gaziantep'te ağırladı.
Gaziantep'in tarihi ve turistik yerleri ile Zirve Üniversitesi, Dünya TV ve hayvanat bahçesini gezen veliler kendilerine gösterilen ilgiden dolayı MEVA ve MARKÖYDER yetkililerine teşekkür etti. Türkiye'nin farklı kültürlerini, dillerini ve dinlerini bir arada barındıran Mardin'e kardeşlik elini uzattıklarını belirten MEVA Vakıf Başkanı Zeki Yıldırım, kardeşlik köprüsü kapsamında Mardin'den ağırladıkları misafirlerinin vefa göstererek kendilerini ziyaret ettiğini söyledi. MARKÖYDER Başkanı İbrahim Bilgiç ise Gaziantep'e giden 32 kişilik ekibin kardeşliğin hakkını verdiğini söyledi. Bilgiç, "İller arası kardeşlik bağlarının güçlenmesi için bu tür köprülere her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle bölgemizin barışa, kardeşliğe ihtiyacı olduğu bu dönemde bu tür etkinliklere önem veriyoruz" dedi.
(MA-AKK-Y)

20.02.2013 14:37:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT