1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mardin'deki Stk'lardan İmralı Görüşmelerine Destek

Mardin'deki Stk'lardan İmralı Görüşmelerine Destek

Mardindeki Stklardan İmralı Görüşmelerine Destek
A+A-

Mardin'de 128 Sivil Toplum Kuruluşu (STK), düzenledikleri ortak basın açıklamasıyla İmralı görüşmelerine destek çağrısında bulundu. Mardin İnşaat Mühendisleri Odası'nda düzenlenen basın açıklamasını,

Mardin'de 128 Sivil Toplum Kuruluşu (STK), düzenledikleri ortak basın açıklamasıyla İmralı görüşmelerine destek çağrısında bulundu.
Mardin İnşaat Mühendisleri Odası'nda düzenlenen basın açıklamasını, İnşaat Mühendisleri Odası İl Koordinasyon Başkanı Lokman Yaşar okudu. Yaşar, Fransa'da yaşanan cinayetlerin provokasyon olduğunu savunarak, Kürt sorunundan kaynaklanan 30-40 yıllık çatışma ortamından diyalog, müzakere ve barış ortamına doğru bir umut doğduğunu söyledi. Yaşar, "Bu ülkede yaşayan vicdan sahibi herkes, Kürt sorununda diyalog ve barışçı demokratik çözüm tartışmalarının gündemde olduğu bir dönemde üç Kürt kadın siyasetçi Paris'te katledildi. Bir yandan barışa çağrılar yapılırken, diğer yandan Avrupa'daki Kürt siyasetçilerin suikastlara hedef olması düşündürücüdür. Bu saldırılar açıktır ki barışı istemeyenlerin provokasyonlarıdır. Suikastı gerçekleştirenleri lanetliyor, Cansız, Doğan ve Şaylemez'in ailelerine ve Kürt halkına başsağlığı ve sabır diliyoruz. Diyalog, müzakere ve çözüm yönündeki girişimlerin ve görüşmelerin başladığı bir dönemin hemen ardından gerçekleştirilen bu suikastın arkasındaki güçlerin açığa çıkarılması için Fransa devleti hızla adım atmalı ve gerçekleri kamuoyuyla paylaşmalıdır. Biz demokrasi ve barış güçleri de bu suikastın takipçisi olacak, üstünün örtülmesine izin vermeyeceğiz" dedi.
(MA-YRT-AŞ-Y)

21.01.2013 12:37:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT