1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mardin'de Öğrencilere Hijyen Eğitimi

Mardin'de Öğrencilere Hijyen Eğitimi

Mardinde Öğrencilere Hijyen Eğitimi
A+A-

Mardin'de Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı öğrenim birimi, 'Eğlen, Öğren, Hijyen' projesi kapsamında öğrencilere hijyen eğitimi verdi. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Mardin merkez öğrenim birimi ta

Mardin'de Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı öğrenim birimi, 'Eğlen, Öğren, Hijyen' projesi kapsamında öğrencilere hijyen eğitimi verdi.
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Mardin merkez öğrenim birimi tarafından 5 okulda toplam 400 çocuğa hijyen konusunda eğitim verdi. Birim sorumlusu Zeynep Fikriye Araz, çocukların, erken yaşlardan itibaren hijyen konusunda farkındalık geliştirmelerini sağlamak ve bu konuda doğru tutum ve davranış geliştirmelerini amaçladıklarını kaydetti. Araz, "Çocukların mikropları ve farklı ortamlardaki hijyen bölgelerini tanımalarını sağlamak; kişisel hijyen koşulları için gerekli önlemleri alabilmeleri için bilgi ve beceri kazandırmak hedeflenmektedir. Etkinlik uygulamalarında çeşitli ortamlarda hijyen konularına değinilerek çocuklarımızın günlük hayatlarını geçirdikleri okul, ev gibi yaşam alanlarında hijyen koşullarını sağlamak ve doğru temizlik alışkanlıklarını geliştirmeleri de ele alınmaktadır. Mardin merkez öğrenim birimi 'Eğlen-Öğren-Hijyen' etkinliği ile 400 çocuğa hijyen eğitimi vererek hijyen Konusunda çocuklarda farkındalık sağlamak istedik" dedi.
(MA-YRT-ÖZ-Y)

05.01.2013 16:15:19 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT