1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Mardin’de 30 günlük yasak

Mardin’de 30 günlük yasak

Mardin’de 30 günlük yasak
A+A-

Mardin Valiliği, il merkezi ve ilçelerinde 30 gün boyunca her türlü toplantı, gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, miting, stand açma ve çadır kurma gibi etkinliklere yasak getirildiğini duyurdu.

Mardin Valiliği'nden yapılan açıklamada, şöyle denildi: "İlimizde son dönemde yaşanan terör olayları ve alınan ihbarlar nedeniyle vatandaşlarımızın zarar görmemeleri için ilimiz genelinde ilçeler dâhil olmak üzere Anayasanın 34. Maddesi, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 10-17-23-32. Maddeleri ile Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun Uygulanmasına Dair yönetmeliğin 5. Maddesi, 5442 sayılı İl İdaresi kanunu 11/A ve 11/C maddeleri gereği 15 Mart 2016 tarihinden itibaren 30 gün boyunca her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, miting, stand açma, çadır kurma vb. etkinliklerin yasaklanmasına karar verilmiştir” denildi.

Muş Valiliği de, Newroz etkinliklerinin 21 Mart günü dışında ve izin alınmadan yapılması halinde "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu" hükümlerince işlem yapılacağını duyurdu.

Urfa ve Hakakri valilikleri ise dün, iller genelinde Newroz Bayramı etkinliklerini yasaklamıştı.
 
Urfa’da sadece il merkezindeki Paşabağı miting alanında kutlama yapılabilecek.

A+A-

HABERE YORUM KAT