1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mardin-suriye Yardımlaşma Platformu'ndan Haftalık Değerlendirme Toplantısı

Mardin-suriye Yardımlaşma Platformu'ndan Haftalık Değerlendirme Toplantısı

Mardin-suriye Yardımlaşma Platformundan Haftalık Değerlendirme Toplantısı
A+A-

Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu, haftalık değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Mardin Suriye Yardımlaşma Platformu Başkanı Mehmet Timurağaoğlu'nun başkanlık ettiği toplantıda, Suriye'ye gönd

Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu, haftalık değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.
Mardin Suriye Yardımlaşma Platformu Başkanı Mehmet Timurağaoğlu'nun başkanlık ettiği toplantıda, Suriye'ye gönderilen gıda ve insani yardım malzemeleriyle birlikte Suriye'ye giden platform üyeleri Hıdır Apak, Muhammet Cevat Acar Suriye'ye ulaştırılan yardımların halka yansıyışı ve ihtiyaç duyulan malzemelerin temini ve ulaştırılmasıyla ilgili görüşlerini paylaştı. Suriye'de yaşanan iç çatışma ortamından etkilenen Suriye halkına Mardin halkının insani duyarlılığının yansıması olarak toplanan ve geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen törende dualarla uğurlanan yardımlara refakat eden Mardin Suriye Yardımlaşma Platformu üyeleri, beraberlerinde götürdükleri yardımları ulaştırdıkları Tılabyad kenti ve kente yakın yerleşim alanlarında karşılaştıkları manzaralarla ilgili çektikleri video ve resimlerden oluşan slayt gösterisini platform üyelerine izletti. Suriye'de İHH ve Türk Kızılay temsilcilerinin desteğiyle Suriye'nin Tal Abyad bölgesinde bulunan Ahrar El Şam Sorumlusu Ebu Yahya ile bir araya gelerek götürdükleri malzemeleri mağdur halka ulaştırması için teslim eden platform üyeleri yanlarında götürdükleri un çuvallarının fırınlarda ekmeğe dönüştürülmesi çalışmasını da izleme fırsatı buldu. Suriye'ye giden platform üyesi sosyolog Muhammet Cevat Acar, Suriye'nin 60 Kilometre içerisine kadar ulaşarak götürdükleri yardımları dağıtırken karşılaştıkları manzaranın tam bir insanlık dramı içerdiğini söyledi. Platformun üyesi Hıdır Apak ise; Suriye'de şahit oldukları manzaranın çok ürkütücü olduğunun altını çizerek, Mardin'den gönderilen gıda ve insani yardım malzemelerinin gerçek manada ihtiyaç duyan Suriye halkına gönül rahatlığıyla ulaştırıldığını belirtti.
Mardin'den Suriye'ye ulaştırılacak gıda ve insani yardım malzemeleri miktarının önümüzdeki günlerde artarak devam edeceğini vurgulayan Mardin Suriye Yardımlaşma Platformu Başkanı Mehmet Timurağaoğlu, platform bünyesinde oluşturulacak yeni ekiplerle, gerekli kuru gıda ihtiyacının karşılanması başta olmak üzere ilaç ve diğer insani yardımları temini için gerekli gayreti göstereceklerini söyledi.
(İA-YRT-AŞ-Y)

30.01.2013 13:45:59 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT