1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Maratoncuları Yağmur Da Durduramadı

Maratoncuları Yağmur Da Durduramadı

Maratoncuları Yağmur Da Durduramadı
A+A-

5 Ocak Adana'nın Kurtuluş Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen, son iki yıldır da uluslararası düzeyde gerçekleştirilen 3. Adana Kurtuluş Yarı Maratonu koşuldu. Yoğun yağmura karşın büyük ilgi g

5 Ocak Adana'nın Kurtuluş Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen, son iki yıldır da uluslararası düzeyde gerçekleştirilen 3. Adana Kurtuluş Yarı Maratonu koşuldu. Yoğun yağmura karşın büyük ilgi gören yarı maratonda erkeklerde Faslı atlet Chakir Boujattaoui, kadınlarda Etiyopyalı Muluseboka Seyfu birinci oldu.
21 kilometrelik yarı maraton Atatürk Caddesi'nde Atatürk Parkı önünden Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın verdiği start ile başladı. Ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi 4 kilometrelik halk koşusunun startını verdi.
Yarı Maraton'un başlangıç noktasında Belediye Başkan Vekili Aldırmaz ile birlikte Türkiye
Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, kamu kurumu temsilcileri ve belediye bürokratları ve vatandaşlar da yerlerini aldı. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, tüm sporculara başarılar diledi ve başlangıç noktasında hatıra fotoğrafı çektirdi.
Muhteşem bir organizasyon gerçekleştirildiğini söyleyen Zihni Aldırmaz, uluslararası düzeyde gerçekleştirilen koşuya katılan yabancı ve yerli sporculara teşekkür etti. Adana'nın Kurtuluş Bayramı'nı kutlayan Aldırmaz, "Kurtuluş Bayramı'nda yurt dışından ve Türkiye'nin değişik bölgelerinden gelen tüm sporcularımıza bizimle birlikte oldukları için teşekkür ediyorum" dedi.
Yoğun yağışa karşın büyük ilgi gören yarı maratonda Eski Adana'nın tarihi dokusu ve Yeni Adana'nın modern dokusunu birleştiren güzergahı takip eden atletler Merkez Park'taki bitiş noktasına ilk önce ulaşmak için büyük mücadele verdi. Yarı Maratona 5 ülkeden 18'i yabancı 600 civarında sporcu katıldı.
Koşu sonunda erkeklerde Faslı atlet Chakir Boujattaoui 1.04.13'le birinci, Etiyopya'dan
Melaku Belachew Bizu 1.04.19'la ikinci, Faslı Kamali Youssef 1.04.29'la üçüncü, yine Fas'tan Abaid Ezzamzami de 1.04.34'lük derecesiyle dördüncü oldu.
Kadınlarda ise ilk dört sırada Etyopyalı atletler yer aldı. Muluseboka Seyfu 1.11.09'la birinci, Melat Yisak Kejeta 1.11.21 ile ikinci, Zinash Hayile Tola 1.13.28 ile üçüncü, Selimie Getnet de 1.13.48 ile dördüncü oldu.
(ERN-Y)

06.01.2013 15:19:43 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT