1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Manyaslı Çiftçilere Koç Dağıtıldı

Manyaslı Çiftçilere Koç Dağıtıldı

Manyaslı Çiftçilere Koç Dağıtıldı
A+A-

Balıkesir'in Manyas ilçesinde çiftçilere koç dağıtıldı. Manyas Kaymakamlığı ve Balıkesir Özel İdaresi iş birliğiyle yürütülen "küçük baş hayvancılığı ıslah projesi" dahilinde 29 besiciye birer baş d

Balıkesir'in Manyas ilçesinde çiftçilere koç dağıtıldı.
Manyas Kaymakamlığı ve Balıkesir Özel İdaresi iş birliğiyle yürütülen "küçük baş hayvancılığı ıslah projesi" dahilinde 29 besiciye birer baş damızlık merinos koç verildi. İşletmelerinde en az 50 koyuna sahip olan ve müracaat sahipleri arasından kura ile belirlenen 29 besiciye Bandırma Koyunculuk Araştırma İstasyonu'nca temin edilen damızlık koçlar dağıtıldı. İl Gıda-Tarım ve Hayvancılık Müdürü Küçükbaş, hayvan ıslah projesi kapsamında dağıtılan damızlık koçların 68 bin 600 TL'ye alındığını, bu bedelin 42 bin 000 TL'sinin İl Özel İdaresi tarafından karşılandığını, 28 bin 600 TL'nin ise 29 hak sahibi tarafından eşit olarak ödendiğini söyledi.
Alınan koçların 9 aylık olduklarını bildiren Aslan, "Merinos ırkı, yöremizde kuzu, süt ve yapağı verimi açısından tutulan bir cins. Aynı zamanda Manyas ovasındaki bitki örtüsü bu cinsin beslenmesi için elverişli" dedi.
Nisan ayında da 25 koç dağıtılmıştı. Küpe numaralarına göre kura çekimi yapılarak hak sahiplerine koçları teslim edildi.
(TK-MŞ)

01.12.2012 11:57:22 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT