1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mantarlar Bilinçli Yetiştirilecek Ve Toplanacak

Mantarlar Bilinçli Yetiştirilecek Ve Toplanacak

Mantarlar Bilinçli Yetiştirilecek Ve Toplanacak
A+A-

Giresun'da kültür mantarcılığını geliştirmek, bilinçli üreticiler yetiştirmek amacıyla Giresun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nce Mantar Yetiştiriciliği Kursu açılıyor. Giresun'da 11 Şubat 2013 tarih

Giresun'da kültür mantarcılığını geliştirmek, bilinçli üreticiler yetiştirmek amacıyla Giresun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nce Mantar Yetiştiriciliği Kursu açılıyor.
Giresun'da 11 Şubat 2013 tarihinde açılacak olan kurs, 192 saat ve mesai saatleri dışında uygulanacak. Kurs sonunda kursiyerlerin mantar için gerekli olan ekim-dikim ortamı hazırlayabilen, uygun gübreleme yapabilen, hastalık ve zararlılarla mücadele edebilen ve üretim tekniklerini kullanarak Mantar yetiştiren kişiler olarak geliştirilmesi sağlanacak. Kursa katılmak için okuma yazma bilmek veya ilkokul mezunu olmak yeterli. Ayrıca kursu tamamlayan kursiyerler sebze bahçeleri ve seralarda çalışabilecek.
Kurs ile üretim tekniklerini araştırmak, ekim dikim yerlerini hazırlamak, gübreleme yapmak, kültürel işlemleri yapmak, bitkilerde görülen zararlıları incelemek, hastalık, zararlılar ve yabancı otlarla mücadele yapmak ve mantar yetiştirmek konularında yeterlilikler kazandırılması hedefleniyor.
(MB-ÖS-Y)

23.01.2013 11:44:26 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT