1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Manisa'nın İlk Tüp Bebeği Dünyaya Geldi

Manisa'nın İlk Tüp Bebeği Dünyaya Geldi

Manisanın İlk Tüp Bebeği Dünyaya Geldi
A+A-

Manisa Özel Grandmedical Hospital'de dünyaya gelen Manisa'nın ilk tüp bebeği için kokteyl düzenlendi. Hastane lobisinde düzenlenen kokteyle Grandmedical Hospital Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üzeyir D

Manisa Özel Grandmedical Hospital'de dünyaya gelen Manisa'nın ilk tüp bebeği için kokteyl düzenlendi.
Hastane lobisinde düzenlenen kokteyle Grandmedical Hospital Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üzeyir Dindar, Başhekim Opr. Dr. Mümtaz Kahya, Teknik ve İdari Koordinatör Ali Arslan, hastane idarecileri ve doktorlar katıldı. Kokteyl'de açılış konuşması yapan Başhekim Opr. Dr. Mümtaz Kahya, İstanbul'dan İzmir'e kadar olan bölge dahilindeki ilk Tüp Bebek Merkezi'ni barındırdıklarını belirterek, Grandmedical Hospital olarak ilkleri başarmaya devam edeceklerini söyledi. Opr. Dr. Kahya'nın ardından konuşan Grandmedical Hospital Tüp Bebek Merkezi Sorumlusu Prof. Dr. Tayfun Özçakır ise tüp bebek uygulamalarının başarılı bir şekilde yürütüldüğünü kaydetti. Başarı için kişiye özgü tekniklerin kullanıldığını sözlerine ekleyen Özçakır, "Hızla gelişmekte olan teknolojilerden uygun olanların hastalara uygulanması gerekmektedir. Bu bir ekip işidir. Ben de bu konuda şanslı olduğumu düşünüyorum. Tedavileri sonucunda gebe kalan hastalarımız oldukça motivasyonumuz artıyor." dedi.
BEBEĞİ İÇİN İŞİNDEN AYRILDI
Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nde çalıştığı işinden tüp bebek masraflarını karşılamak için ayrılan baba Emin Göçer (39), 2004 yılında evlendiği eşi Zeynep Göçer'le (29) birlikte sağlıklı bir çocuğun hayalini kurduklarını ve bu hayallerinin gerçekleştiğini söyledi. Göçer, "12 yıldır işçi olarak çalışıyordum. Tüp bebek yaptırmaya karar verince çalıştığım iş yerinden borç istedim. Olumsuz cevap aldığımda ise tazminatımı alıp iş yerinden ayrıldım. Tazminatla da tüp bebek tedavisini yaptırdım. 7 ay işsiz kaldım. Ama şu an bir fabrikada çalışmaya başladım. Bebeğim bize daha çok uğur getirecek." şeklinde konuştu. 9 yıldır çocuk özlemi çeken Göçer çifti, 39 hafta sonunda sağlıklı bir şekilde dünyaya gelen bebeklerine Emir Bertuğ ismini verdi.
(AY-ÖND-Y)

02.02.2013 15:24:08 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT