1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Manisa'da Şiddetli Lodos Dev Ağacı Kökünden Söktü

Manisa'da Şiddetli Lodos Dev Ağacı Kökünden Söktü

Manisada Şiddetli Lodos Dev Ağacı Kökünden Söktü
A+A-

Manisa'da akşam saatlerinde etkili olan lodos okulun bahçesinde bulunan ağacı kökünden sökerek, bir evin ve otomobilin üzerine devrilmesine neden oldu. Dilşikar Mahallesi'ndeki Necatibey İlköğretim

Manisa'da akşam saatlerinde etkili olan lodos okulun bahçesinde bulunan ağacı kökünden sökerek, bir evin ve otomobilin üzerine devrilmesine neden oldu.
Dilşikar Mahallesi'ndeki Necatibey İlköğretim Okulu bahçesinde bulunan dev çam ağacı şiddetli lodosa dayanamayarak devrildi. Okulun korkuluk demirlerini yıkarak, 904 Sokakta bulunan bir otomobilin ve evin üstüne düşen ağaç maddi hasara yol açtı. Olay yerine gelen itfaiye ve park bahçe müdürlüğü ekipleri yaklaşık 30 metre uzunluğundaki ağacı devrildiği yerden kaldırmak için uzun uğraşlar verdi. Ağaç kesme motoruyla dev ağacı parçalayan ekipler kapanan yolu açtı. Ev sahibi Mustafa Öztürk, Necatibey İlköğretim Okulu ek binası inşaatının temelinin kazılması sonucu ağaçların kökünün zayıf kaldığını ve esen sert rüzgarla birlikte çam ağacının devrildiğini söyledi. Bazı mahalle sakinleri de okul bahçesindeki diğer ağaçların da desteklenmesi gerektiğini aksi takdirde onlarında devrileceğini dile getirdi.
(ÖND-

04.02.2013 01:02:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT