1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Manisa'da 'büyükşehir Belediyesi' Konferansı

Manisa'da 'büyükşehir Belediyesi' Konferansı

Manisada büyükşehir Belediyesi Konferansı
A+A-

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Tanrıverdi, Manisa'da büyükşehir belediyesi ile ilgili katıldığı konferansta yaptığı konuşmada, "Çağımızda önemi, işlevi giderek artan yerel yönetimlerin önü

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Tanrıverdi, Manisa'da büyükşehir belediyesi ile ilgili katıldığı konferansta yaptığı konuşmada, "Çağımızda önemi, işlevi giderek artan yerel yönetimlerin önümüzdeki süreçlerde daha da belirleyici olacağı açıktır" dedi.
Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde "Yeni Büyükşehir Yasa Tasarısı ve Manisa'ya Etkileri" konulu konferans düzenlendi. Konferansa Manisa Vali Vekili Necmettin Yalınalp, Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, Manisa İl Emniyet Müdürü Yunus Çetin, AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı. Konferansta konuşmacı olarak katılan AK Parti Manisa Milletvekili ve MKYK Üyesi Hüseyin Tanrıverdi büyükşehir yasası hakkında bilgi verdi. Büyükşehir belediyelerinin şehrin her tarafında eşit şekilde hizmet götüreceğini ifade eden Tanrıverdi, "Çağımızda önemi, işlevi giderek artan yerel yönetimlerin önümüzdeki süreçlerde daha da belirleyici olacağı açıktır. Yasal düzenlemeler ile yerel yönetimlerin idari, mali ve teknik kapasitelerinin güçlendirildi, hizmet maliyetlerini düşürülerek kaynak israfının önüne geçildi. Yasanın çıkması aşamasında tüm kesimlerden görüş alındı. Yasa ile Büyükşehir Belediyesi olacak 13 il içinde nüfus bakımından Manisa 3'üncü sırada yer alıyor. Hizmet aksamasının olması mümkün değildir, kamu görevlerinde bir bütünlük söz konusudur. Büyükşehir Belediyesi şehrin her tarafına eşit şekilde elini uzatacağı için şehrin her tarafı aynı anda kalkınacaktır" şeklinde konuştu.
(AY-ÖND-YHY-Y)

18.02.2013 19:20:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT