1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Manisa'da Afet Sonucu Zarar Gören Köyler İçin Ödenek Talebi

Manisa'da Afet Sonucu Zarar Gören Köyler İçin Ödenek Talebi

Manisada Afet Sonucu Zarar Gören Köyler İçin Ödenek Talebi
A+A-

Manisa'da aşırı yağışlar nedeniyle zarar gören ilçe ve bağlı köyleri için Manisa Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan yardım ödeneği istedi

Manisa'da aşırı yağışlar nedeniyle zarar gören ilçe ve bağlı köyleri için Manisa Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan yardım ödeneği istedi.
Son günlerde Manisa'nın Demirci, Sarıgöl ve Salihli ilçelerine bağlı bazı köylerde meydana gelen heyelan, aşırı yağış ve yangın nedeniyle zarar gören köyler ve ailelere yardımcı olmak amacıyla Manisa Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile irtibata geçilerek mağduriyetlerin giderilmesi için çalışmalar başlatıldı. Bu kapsamda Manisa Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nce sürdürülen çalışmalarda Manisa'nın Demirci ilçesine bağlı Tekeler köyünde meydana gelen heyelan afeti nedeniyle boşaltılan 3 ev için 15 bin TL, Sarıgöl ilçesine bağlı Dindarlı köyünde 23 Ocak 2013 tarihinde meydana gelen ve 3 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili olarak da 15 bin TL acil yardım talep edildi. Ödenekler Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nca onaylanarak zarar gören ailelere ulaştırılacak. Salihli ilçesine bağlı Beylikli köyünde de aşırı yağışlar nedeniyle yıkılan köprünün yapım ve onarımıyla ilgili olarak 200 bin TL acil yardım ödeneği talep edildi.
(AY-YHY-Y)

30.01.2013 18:47:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT