1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Manisa'da 19 Köye Yangın Söndürme Tankeri Teslim Edildi

Manisa'da 19 Köye Yangın Söndürme Tankeri Teslim Edildi

Manisada 19 Köye Yangın Söndürme Tankeri Teslim Edildi
A+A-

Manisa İl Özel İdaresi tarafından köylerde orman yangınlarıyla etkin mücadele etmek için 19 köye Yangın Tankeri, düzenlenen törenle teslim edildi. İl Özel İdaresi bahçesindeki törene Manisa Valisi

Manisa İl Özel İdaresi tarafından köylerde orman yangınlarıyla etkin mücadele etmek için 19 köye Yangın Tankeri, düzenlenen törenle teslim edildi.
İl Özel İdaresi bahçesindeki törene Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi,İzmir 2. Bölge Orman Müdürü İbrahim Aydın, Manisa İGM Başkanı Hayrullah Solmaz, AK Parti Manisa Merkez İlçe Başkanı Berk Mersinli ve köy muhtarları katıldı.
Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, İl Özel İdaresi'nin asli görevinin dışında diğer kamu kurumlarına da destek vererek çalışmaların sürdürdüğünü ifade ederek; "İl Özel İdaresi'nin çalışmaları bundan sonrada artarak devam edecektir. Bu dağıtılan tankerlerimizin, ormanlarımız için, köylerimiz için, ülkemiz için hayırlı olsun. " diye konuştu. AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi de doğanın önemine dikkat çekerek; "Yeşili korumak, boynu büyük bir ağaç bırakmamak hepimizin görevidir. Manisa'da 680 orman köyümüz var. Bugüne kadar 94 orman köyümüz yangın söndürme tankına kavuştu. Hedefimiz 680 köyümüzün tamamına tanker dağıtmaktır" dedi.
Konuşmaların ardından yangın söndürme tankerleri köy muhtarlarına teslim edildi. Öte yandan, 2009 yılından bu yana köylere yardım tankeri dağıtılıyor. 2009'da 33 adet, 2010 yılında 15 adet, 2011 yılında 25 adet ve 2012 yılında 21 adet olmak üzere toplam 94 adet yangın söndürme tankeri dağıtıldı. 94 yangın söndürme tankerlerinin maliyeti ise 550 bin TL. Törendeki teslim edilen 21 tankerin maliyeti ise 101 TL olduğu öğrenildi.
(AY-AH)

29.12.2012 14:13:04 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT