1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Manisa'da 17'si Engelli 94 Vatandaş Ev Sahibi Oldu

Manisa'da 17'si Engelli 94 Vatandaş Ev Sahibi Oldu

Manisada 17si Engelli 94 Vatandaş Ev Sahibi Oldu
A+A-

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliğinde Manisa Selimşahlar bölgesinde yapımı tamamlanan konutların kura çekimi, Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Süleyman Demirel

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliğinde Manisa Selimşahlar bölgesinde yapımı tamamlanan konutların kura çekimi, Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
27'si engelli, 187 ihtiyaç sahibinin müracaat ettiği kura çekimine Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Aşkın Asan, Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Vali Yardımcısı Necmettin Yalınalp, İl Emniyet Müdürü Yunus Çetin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan, Sosyal Hizmetler İl Genel Müdür Vekili İslam Emiroğlu, AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur ve müracaatta bulunan kişiler katıldı. Kura çekimi öncesi konuşma yapan Vali Daşöz, "Tamamen dar gelirlerimiz yönelik olarak üretilen toplu konutların hak sahipliğini belireme töreninde birlikteyiz. Toplu konut idaremiz ülkemizde sağlıklı ve yaşanılabilir konut ihtiyacını karşılamak üzere yıllardır çalışmaktadır."dedi. Bugüne kadar 500 bin konutun yapılıp teslim edildiğini ve ikinci 500 binlik planın başladığını belirten Daşöz, "Bu konutların, ülkemizin konut ihtiyacının karşılanmasında ve sağlıklı şehirleşmede ve insanların iyi konutlarda yaşanmasına katkıda bulunduğu için büyük hayati önem taşımaktadır. Bunun dışında Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğümüz bünyesinde yürütülen aile ve sosyal politika hizmetleri bu son dönemde bir bakanlık statüsüne kavuşmuştur. Bunun bizim için önemi de dar gelirli ailelere, engellilere hizmetlerde sosyal yönden dezavantaj olarak görülen yerlerde daha güçlü bir kurum arkamızda olacaktır ve bundan sonraki konut projelerinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve TOKİ birlikte çalışacaklardır" diye konuştu.

"TOPLUMU GÜÇLENDİRECEĞİZ"
Vali Daşöz'ün ardından konuşma yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Asan ise, "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak toplumun en dezavantajlı kesimlerine hizmet götüren bir kurum olarak bundan sonraki hizmetlerimiz ve faaliyetlerimiz devam edecektir" dedi.
Daha önceki dönemlerde yapılan çalışmalar tek bir çatı altında toplanmadığını belirten Asan, "Bundan sonra daha örgütlü bir biçimde ve kanunları revize ederek daha daha kaliteli hizmetler vermek için çalışıyoruz. Bizim amacımız toplumumuzu güçlendirmek ve ülkemizin yaşını yükseltmektir" ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından noter huzurunda kura çekimi yapıldı. İlk kurayı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Aşkın Asan çekti. Gülveren Ofdemez isimli engelli bir vatandaşa çıkan kura sonucu sevinç yaşayan Ofdemez, sevincin etkisiyle konuşamadı. Kura çekiminin sonunda 17'si engelli olmak üzere toplan 97 kişi ev sahibi olurken, kurada ismi çıkan hak sahiplerinden bazıları baygınlık geçirdi. Baygınlık geçiren hak sahiplerinde törende hazır bulunan 112 ekipleri müdahale etti.
(AY-ERG-Y)

07.12.2012 18:14:07 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT