1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Manisa Tso'dan Üyelerine Temel Hijyen Eğitimi

Manisa Tso'dan Üyelerine Temel Hijyen Eğitimi

Manisa Tsodan Üyelerine Temel Hijyen Eğitimi
A+A-

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ekmek ve unlu mamul üretiminde, dağıtımında ve satışında bulunan üyelerinin personellerine sertifikalı temel hijyen eğitimi verdi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık B

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ekmek ve unlu mamul üretiminde, dağıtımında ve satışında bulunan üyelerinin personellerine sertifikalı temel hijyen eğitimi verdi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın yayımladığı Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği'nin ilgili maddesi kapsamında ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu'nda gerçekleşen seminerde İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürü Engin Kurt, İbrahim Gümüş, Sibel Sürüm ve Selda Boyacı, katılımcılara yeni tebligat ile ilgili bilgiler aktardılar. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mehmet Yılmaz temel gıda maddelerinde hijyen eğitiminin büyük önem taşıdığını belirterek, "İnsan sağlığı her şeyin önünde geliyor. İnsan sağlığını koruyan her düzenlemeye Manisa Ticaret ve Sanayi Odası olarak destek veriyoruz. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yayımlanan tebliğe göre, ekmek ve unlu mamül üretiminde, dağıtımında ve satışında çalışan tüm personelin bu eğitimi alması gerekiyor, çünkü vatandaşımızın sağlığı her şeyden önce gelir. Vatandaşımızın sağlığını korurken üyelerimizin de bu seminer sayesinde personellerini hem bilgilendiriyor hem de sertifikalandırıyoruz. 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek yeni düzenlemeyle, yapılacak denetimlerde hijyen eğitimine katılmayan ve dolayısıyla sertifika almayan işletmelere 2 bin 500 lira para cezası verilecek." diye konuştu.
Eğitimin sonunda katılımcılara sertifikaları verildi.
(AY-ÖND-Y)

19.12.2012 16:58:51 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT