1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Manisa Tso'dan Müşteri Bulma Ve Atölye Çalışması

Manisa Tso'dan Müşteri Bulma Ve Atölye Çalışması

Manisa Tsodan Müşteri Bulma Ve Atölye Çalışması
A+A-

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) üyelerine internetin ticari uygulamalarda sunmuş olduğu imkanları ve internet üzerinde yeni pazarlar bulmanın önemli noktalarını öğretecek. Novo Conultancy fi

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) üyelerine internetin ticari uygulamalarda sunmuş olduğu imkanları ve internet üzerinde yeni pazarlar bulmanın önemli noktalarını öğretecek.
Novo Conultancy firması yöneticisi Murat Odacı'nın sunumu ile gerçekleşecek olan "Uluslararası Pazarlarda Müşteri Bulma Eğitimi ve Atölye Çalışması" 14 Şubat 2013 Perşembe günü saat 09.30 ve 16.30 arasında MTSO hizmet binasından yapılacak. Eğitimin internet üzerinde anlık uygulamalar ile gerçekleştirilecek olması nedeni ile katılımcıların beraberinde kablosuz ağlara bağlanabilen taşınabilir bilgisayar bulundurması gerekiyor. Ayrıca, eğitim sonunda tüm katılımcılara sertifika verileceği belirtildi. Özellikle Avrupa'da yaşanan ekonomik krizle birlikte yeni pazar arayışlarının kaçınılmaz olduğunu belirten Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı ve MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Koşmaz, söz konusu eğitimlerin 70 kişiyle sınırlı olduğunu söyledi. Koşmaz, "Üyelerimizi farklı organizasyonlarla yeni pazarlarla buluşturmaya özen gösteriyoruz. Yurt dışı ve yurt içindeki organizasyonlarımızla dünyada yaşanan son teknolojik gelişmeler, ekonomik trendler, yükselen ürünler, gelişen piyasalar ve farklı iş modelleri hakkında bilgi sahibi olmalarını amaçlıyoruz. Eğitim, seminer ve panellerle de üyelerimizi teorik olarak da bilgilendirmeyi hedefliyoruz. Artık hayatımızın her alanında internet girmiş durumda. Ticaret her geçen gücün internet üzerinden daha çok yapılıyor. Üyelerimizi de bu konuda bilgilendirmek istedik. 14 Şubat Perşembe günü odamız hizmet binamızda Uluslararası pazarlarda müşteri bulma eğitimi ve atölye çalışması yapacağız. Bu çalışmaya katılan üyelerimiz, ürünleri için pazar araştırması yapabilmeyi, ürünlerini dünya üzerinde en çok ithal eden ülkeleri tespit edebilmeyi, ürünlerini Türkiye'nin en fazla hangi ülkelere sattığını belirleyecek, hangi pazarlarda rekabetin daha yoğun hangilerinde daha zayıf olabileceği hakkında öngörü sahibi olacaklar. Ayrıca katılımcılar, tam gün sürecek olan eğitimde ürünleri için hedef pazarlar tespit edebilecek, hedef pazarların derinlemesine araştırılması için hangi kaynaklardan faydalanabileceklerini öğrenecek, hedef pazarlardaki yüzlerce potansiyel alıcı firmaya ulaşmak için kullanılacak kaynakları öğrenebilecek, hedef pazarlarda pazarlanan rakip ürünler ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olabilecek, hedef pazarlardaki firmalarla iletişime geçebilecek ve elektronik posta pazarlamasının incelikleri ile okunma oranı yüksek e-postalar yazma konularında bilgi düzeylerini arttıracaklar. Ücretsiz olarak düzenlediğimiz seminere üyelerimizin ilgi göstereceğini düşünüyorum." şeklinde konuştu.
(AY-ÖND-Y)

10.02.2013 15:31:12 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT