1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Manisa Kültür Ve Turizm İl Müdürü Karaköse, Saruhanlı'da Seminer Verdi

Manisa Kültür Ve Turizm İl Müdürü Karaköse, Saruhanlı'da Seminer Verdi

Manisa Kültür Ve Turizm İl Müdürü Karaköse, Saruhanlıda Seminer Verdi
A+A-

Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse, Manisa'nın tarihi ve turistik değer taşıyan önemli bir kent olduğunu belirtti. "251 bin dev öğrenci" projesi kapsamında Saruhanlı'da Mesleki ve Te

Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse, Manisa'nın tarihi ve turistik değer taşıyan önemli bir kent olduğunu belirtti.
"251 bin dev öğrenci" projesi kapsamında Saruhanlı'da Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi öğrencilerine "İlimizi tanıyalım" konulu bir seminer veren Karaköse, Manisa'nın kültürü, tarihi ve turistik değerlerini anlattı. Karaköse, "Şehzadeler Kenti" olarak bilinene Manisa'nın tarihten bu yana önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Karaköse, şunları söyledi: "Batı Anadolu'da Spil Dağı ile Gediz Nehri arasında yer alan Manisa, Ege Bölgesinin ulaşım bakımından önemli bir noktasında bulunan zirai, ticari ve sanayi açıdan gelişmiş bir kentimizdir. Tarihi M.Ö. 3000 yıllarına inen ilde Hitit, Frig, Lidya, Makedon, Roma, Bizans, Beylikler ve Osmanlı uygarlıklarına ait izler bulunmaktadır. Tarih boyunca kültür ve sanatın yoğunlaştığı, ticaret yollarının geçtiği Manisa, kültürel ve doğal zenginlikleri ile ilgi çekici tatil olanakları sunmaktadır."
Seminerin sonunda Okul Müdürü Niyazi Akkuş, Karaköse'ye çiçek vererek, METEM öğrencilerine yapmış olduğu sunumundan dolayı teşekkür etti.
(SD-ERG-Y)

10.01.2013 11:53:08 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT