1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Manisa Belediyesi Kamulaştırma Çalışmalarını Sürdürüyor

Manisa Belediyesi Kamulaştırma Çalışmalarını Sürdürüyor

Manisa Belediyesi Kamulaştırma Çalışmalarını Sürdürüyor
A+A-

Manisa Belediyesi, yol üzerinde kalan ve kaçak yapılan yapılar ile ilgili başlattığı kamulaştırma çalışmaları kapsamında 2. Anafartalar Mahallesi'ndeki 2 adet yol üzerinde kalan yapının, Manisa Beledi

Manisa Belediyesi, yol üzerinde kalan ve kaçak yapılan yapılar ile ilgili başlattığı kamulaştırma çalışmaları kapsamında 2. Anafartalar Mahallesi'ndeki 2 adet yol üzerinde kalan yapının, Manisa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yıkımı gerçekleştirildi.
İmar planında yol olarak görünen ancak bir şekilde üzerine yapılar yapılan alanlarda kamulaştırma çalışmalarına devam ettiklerini belirten Manisa Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Türkan Taş Köroğlu, "2. Anafartalar Mahallesi sakinleri de iki adet bu tür yapının olduğuyla ilgili sürekli olarak bize şikayette bulunuyordu. Burada gerekli kamulaştırma çalışmasını tamamladık ve Fen İşleri Müdürlüğü'müz ile işbirliği yaparak, iki yapının da yıkımını gerçekleştirdik" dedi. Manisa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü olarak tüm müdürlüklerle koordineli çalışmalar içerisinde olduklarını belirten Belediye Başkan Yardımcısı ve Fen İşleri Müdürü Cem Çöllü de, "Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün, kaçak, yol ve yeşil alan üzerine inşa edilmiş yapılarla ilgili kamulaştırma çalışmalarına önem veriyor. Biz de İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüzce kamulaştırması tamamlanan iki adet yapının yıkımını gerçekleştirerek, 2. Anafartalar Mahallesi'nin yolunu açmış olduk. Burada gerekli düzenlemeyi de yaparak, yolu kısa zamanda kullanılır hale getireceğiz" dedi.
(AY-ÖND-Y)

02.02.2013 15:50:44 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT