1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Manisa Belediyesi, Balıkesir'deki Yerkon Sistemini İnceledi

Manisa Belediyesi, Balıkesir'deki Yerkon Sistemini İnceledi

Manisa Belediyesi, Balıkesirdeki Yerkon Sistemini İnceledi
A+A-

Manisa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli, Balıkesir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne ziyarette bulundu. Balıkesir Belediyesi'nin temizlik faaliyetleri, temizlik araç ve ekipmanlar

Manisa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli, Balıkesir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne ziyarette bulundu.
Balıkesir Belediyesi'nin temizlik faaliyetleri, temizlik araç ve ekipmanları ve özellikle yeraltı çöp konteyner sistemi hakkında bilgiler almak ve incelemelerde bulunmak amacıyla yapılan ziyarete, Manisa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Orhan Haşim Elmalı, Çevre Mühendisi Gökhan Çevik ve Teknisyen Gökhan Aslan katıldı. Gerçekleşen ziyarette, Balıkesir Belediyesi'nin temizlik faaliyetleri hakkında bilgiler veren Belediye Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Aktaş, Balıkesir'de uygulanan ve kısa adı "Yerkon" olan yeraltı konteyner sisteminin, Türkiye'de ilk kez Balıkesir'de kullanıldığını dile getirdi. Daha sonra konuklarıyla birlikte araç parkında, müdürlüğünün araç filosunda bulunan temizlik araçları hakkında bilgiler veren Belediye Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Aktaş, müdürlük bünyesinde büyüklü küçüklü 29 temizlik aracının bulunduğunu ve şehrin temizliğinin 160 personel ile gerçekleştirildiğini ifade etti. Öte yandan, Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, eski zahire pazarının bulunduğu yerde kurulan sebze pazarına da, mevcut sebze ve meyve atıklarının kolayca toplanması ve nakledilmesi amacıyla üç adet yerkon yerleştirdi.
(TS-YS)

09.01.2013 16:20:46 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT