1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün :

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün :

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün :
A+A-

Vakıfbank Bölge Müdürü Hüseyin Kahya ve Manisa Şube Müdürü Nejat Nadi, Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü makamında ziyaret etti. Ziyarette Mali Danışman Soner Adalıer de hazır bulundu. Kendilerini ağ

Vakıfbank Bölge Müdürü Hüseyin Kahya ve Manisa Şube Müdürü Nejat Nadi, Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü makamında ziyaret etti.
Ziyarette Mali Danışman Soner Adalıer de hazır bulundu. Kendilerini ağırladıkları için Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e teşekkür eden Vakıfbank Bölge Müdürü Hüseyin Kahya, Toplu Ulaşımda Dönüşüm kapsamındaki araçların temin edilmesi noktasında Isuzu firmasına finansal destek verdiklerini söyledi. Manisa Belediyesi'nin projelerini ve mali yapısını yakından takip ettiklerini ifade eden Kahya, Başkan Ergün ve ekibine başarılarının devamını diledi. Vakıfbank olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi ile çalıştıklarını ve Aliağa metrosunu finanse ettiklerini belirten Kahya, "Güzel projelere destek olmak bizleri mutlu etmektedir. Aynı zamanda sizlerin yatırımları bankacılık sektörünü de olumlu etkiliyor. Umarız sizlerle de çalışma imkanımız olur" dedi.
"BÜTÇE REKORLARI KIRIYORUZ "
Başkan Ergün de ziyaretlerinden dolayı konuklarına teşekkür ederek, Manisa Belediyesi'nin her yıl kendi bütçe rekorunu kırdığını ve özel krediye ihtiyaç duymadığını söyledi. Başkan Ergün, "Elbette büyükşehir olmamız ile birlikte bütçe de genişliyor. Geçtiğimiz hafta yasanın mali getirisine yönelik bilgilerin de verildiği İçişleri Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliği ile toplantı yapıldı. Bizim İller Bankası gelir payımız 68 milyon TL'dir. Bu 68 milyon TL bizim 140 milyon TL'lik bütçemiz içinde yer alıyor. Büyükşehir yeni verilerine göre 301 milyon TL'yi bulan 2011'in büyükşehir bütçesini 2013 yılına uyarladığımızda ise en az 450-500 milyon TL'ye tekabül edebilecek bir bütçe geliyor. Artı buna ek diğer belediyelerden aktarılacak payları hesap ederseniz, büyükşehrin bütçesi 600-700 milyon TL'yi bulacak. Elbette bu iyi yönetilmesi gereken, büyük bir bütçe. Bilindiği üzere biz her yıl bütçe rekoru kırıyoruz. Manisa Belediyesi'nin 2008 yılında 65 milyon TL geliri vardı. Biz göre geldiğimizde ilk sene bu rakamı 102, ardından 120, geçen yıl da 138,5 milyon TL ile gerçekleştirdik. 2012'deki hedefimiz 165 TL iken biz 167 milyon TL ile yüzde 102 civarında yine bir rekor kırdık. Ümidimiz bu rekorları ileriye götürmek. O anlamda şu zamana kadar kendi kendine yeten bir belediye olarak paraya ihtiyacımız olmadı" diye konuştu.
(YB-ÖND-Y)

17.01.2013 18:46:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT