1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Manavgat'ta Üreme Sağlığı Semineri Düzenlendi

Manavgat'ta Üreme Sağlığı Semineri Düzenlendi

Manavgatta Üreme Sağlığı Semineri Düzenlendi
A+A-

Antalya'nın Manavgat ilçesinde Halk Sağlığı Merkezlerinde görev yapan 42 doktor, hemşire ve ebe, İlçe Halk Kütüphanesi'nde üç hafta devam edecek olan 'Üreme Sağlığı Projesi' kapsamında düzenlenen semi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde Halk Sağlığı Merkezlerinde görev yapan 42 doktor, hemşire ve ebe, İlçe Halk Kütüphanesi'nde üç hafta devam edecek olan 'Üreme Sağlığı Projesi' kapsamında düzenlenen seminere katılıyor.
Antalya Halk Sağlığı Müdürlüğü Çocuk Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı Şubesi'nden Dr. İdil Yazırlıoğlu nezaretinde gerçekleşen seminerde ergen sağlığı eğitimi, aile planlaması danışmanlık, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve korunma yöntemleri, doğum öncesi ve sonrası bakım, normal doğum, güvenli annelik ve cinsel istismar konuları ele alınıyor.
Dr. İdil Yazırlıoğlu, Sağlık Bakanlığı tarafından 2006 yılından bu yana yürütülen 'Üreme Sağlığı Projesi' kapsamında İlçe Halk Kütüphanesi'nde verilen seminerin amacının sağlık personelinin bilgilerini tazelemek olduğunu söyledi. Dr.Yazırlıoğlu, seminer sonunda katılımcılara sertifika verileceğini de belirtti.
(AK-SK-Y)

21.02.2013 14:15:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT