1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Manavgat Şelalesindeki Tesisler Sular Altında

Manavgat Şelalesindeki Tesisler Sular Altında

Manavgat Şelalesindeki Tesisler Sular Altında
A+A-

Manavgat Şelalesi'nin sularının yükselmesi sonucu birçok işyeri sular altında kaldı. Şelalenin yerini dev akıntılar aldı. Manavgat ilçesinde dün geceden beri etkili olan yağış nedeniyle Manavgat Şe

Manavgat Şelalesi'nin sularının yükselmesi sonucu birçok işyeri sular altında kaldı. Şelalenin yerini dev akıntılar aldı.
Manavgat ilçesinde dün geceden beri etkili olan yağış nedeniyle Manavgat Şelalesi'nin suyu yükseldi. Şelalenin yerini akıntılı sular aldı. Şelaleyi göremeyenler büyük şaşkınlık yaşadı.
Manavgat Irmağı'nda suyun yükselmesi nedeniyle şelale ve ilçe merkezinde ırmağa kıyısı bulunan birçok işyerini su bastı. Suların aniden yükselmesi nedeniyle esnaf zor anlar yaşadı. Kafelerin kenardaki masa, sandalye, raflar ve buzdolapları sularda kayboldu. Şelaledeki restoran ve butikler selden zarar gördü. Esnaf butiklerde çamurları temizlemek için büyük çaba harcadı. Şelalenin yükselen suyunu yerli ve yabancı turistler görüntüledi.
Şelaleye gelen turistlerden Alman Jens Meissner ve Werner Frıese ise dünden bu yana çok yağmur yağdığını ve gök gürültüsünden çok korktuklarını söyledi. Turistler gece boyunca uyuyamadıklarını ve bugün güneşin çıkmasıyla dışarı çıktıklarını kaydetti.
Manavgat Irmağı'ndan saniyede geçen su miktarının 900 metreküp olduğu belirtildi.
(İA-HO-Y)

13.01.2013 15:23:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT