1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mamuşa Tarımcılar Derneği Ceyhan'da

Mamuşa Tarımcılar Derneği Ceyhan'da

Mamuşa Tarımcılar Derneği Ceyhanda
A+A-

Kosova Prizren'e bağlı Mamuşa Tarımcıları Derneği, kardeş şehir Ceyhan'a gelerek Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'yü makamında ziyaret etti. Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç ve Ceyhan Belediye Başk

Kosova Prizren'e bağlı Mamuşa Tarımcıları Derneği, kardeş şehir Ceyhan'a gelerek Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'yü makamında ziyaret etti.
Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün girişimleriyle Ceyhan'a gelen konuk heyet, bölgede bir dizi incelemelerde bulunacak.
Başkan Sözlü'yü makamında ziyaret eden heyetin, bir hafta süreyle eğitim amaçlı seracılığın geliştirilmesi konusunda Ceyhan, Adana, Tarsus ve Mersin gibi önemli merkezlerde yerinde incelemelerde bulunacağı öğrenildi.
Konuyla ilgili olarak konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, "Kardeş Belediyemiz Mamuşa, Avrupa'nın en genç devleti olan Kosova'da Prizren'e bağlı bir beldedir, Türkiye'nin Antalya'sı gibidir. Bizim davetimiz üzerine Sayın Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç'ün de girişimleri Mamuşa Tarımcılar Derneği'ni bölgemize davet ettik. Özellikle seracılık alanında incelemelerde bulunacaklar" dedi.
Kardeş şehir Mamuşa'ya 2 yıldan beri karşılıklı olarak sürekli gidip geldiklerini belirten Başkan Sözlü, "Orası hem İslam âleminin hem de Türk dünyasının önemli bir parçası, evladı fatihandır. Onların kendi bölgelerinde kalkınmalarını, büyümelerini çok istiyoruz. Bu nedenle önemli işadamlarımızın da bölgeye yatırım yapması gerekir. Kültürel ve ekonomik ortak paydayı tesis edersek güçlenip gelişmelerine katkı koymuş oluruz" diye konuştu.
Mamuşa Tarımcılar Derneği Başkanı Necat Morina ise konuşmasında kendilerine bu fırsatı veren Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç ve ev sahipliği yapan kardeş şehir Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye teşekkürlerini ifade etti. Morina, "Ceyhan Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü'ye ve Ceyhan halkına Mamuşa'dan kucak dolusu selamlar getirdik. Kendimizi Mamuşa'da hissediyoruz. Bir hafta sürecek olan incelemelerimizde tarımın geliştirilmesi ve modern seracılık konusunda bilgi edinme fırsatı bulacağız" dedi.
Konuk heyet daha sonra Başkan Sözlü'ye Mamuşa'dan getirdikleri yağlı boya tablo ile bal ve pekmezi takdim etti. Başkan Sözlü de misafirlerine plaket ve yöresel kilim hediye etti.
(MSÇ-

17.01.2013 13:29:58 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT