1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mamak'ta Öğrencilerden Huzurevi Ziyareti

Mamak'ta Öğrencilerden Huzurevi Ziyareti

Mamakta Öğrencilerden Huzurevi Ziyareti
A+A-

Mamak Belediyesi'nin organizasyonuyla Başak Bilgi Evi öğrencileri, huzur evini ziyaret etti. Demetevler Fatma Üçer Huzurevi'ne sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren Başak Bilgi Evi öğrencileri, yaşlılar

Mamak Belediyesi'nin organizasyonuyla Başak Bilgi Evi öğrencileri, huzur evini ziyaret etti.
Demetevler Fatma Üçer Huzurevi'ne sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren Başak Bilgi Evi öğrencileri, yaşlıların ellerini öperek hal ve hatırlarını sordu. Kendilerini ziyaret eden öğrenciler karşısında duygulanan huzurevi sakinleri hayat tecrübelerini genç kuşaklara aktardı. Koyu sohbetlerin yapıldığı ziyarette öğrenciler de neşeli tavırlarıyla huzurevi sakinlerinin morallerini tazeledi. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Yaşlılarımızın hayat tecrübesiyle gençlerimizin enerjisinin bir araya getirdiğimiz zaman bütün sorunlar kendiliğinden çözülür. Böyle programlarla gençler eksik olan hayat tecrübelerini tamamlar. Ayrıca yaşlılığın nasıl bir süreç olduğunu yakından gözlemleyen çocuklarımız, bir gün kendilerinin de yaşlanacaklarını düşünerek hareket etmeye başlar" dedi.
Öğrencilerin huzurevi ziyaretinde mutluluk ve hüzün bir aradaydı. Kendi torunlarının ve çocuklarının ziyaretlerine gelmediklerinden yakınan huzurevi sakinleri özlemlerini öğrencilerle giderdi. Beraber pasta yiyerek müzik eşliğinde eğlenen huzurevi sakinleri ve öğrenciler bol bol sohbet etti. Büyüklerinin nasihatlerini can kulağıyla dinleyen minikler ziyaretlerini büyüklerinin ellerini tek tek öperek sonlandırdı.
(BK-ÖZ-Y)

26.12.2012 11:35:08 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT