1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mamak'ta Meşk Akşamları Başladı

Mamak'ta Meşk Akşamları Başladı

Mamakta Meşk Akşamları Başladı
A+A-

Mamak Belediyesi'nin ayda bir düzenleyeceği "Meşk Akşamları" başladı. Mamak Kültür Merkezi Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde gerçekleşen Meşk Akşamları'nın ilkinde Mevlana'nın 739. Vuslat Yıldönümü nede

Mamak Belediyesi'nin ayda bir düzenleyeceği "Meşk Akşamları" başladı.
Mamak Kültür Merkezi Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde gerçekleşen Meşk Akşamları'nın ilkinde Mevlana'nın 739. Vuslat Yıldönümü nedeniyle anma programı düzenlendi. Programa Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Gökmenoğlu, Meclis Üyesi Âdem Bektemur, Eğitim Kültür Müdürü Ergül Soysal, Ak Parti Mamak İlçe Kadın Kolları Başkanı Öznur Demirbilek ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Mevlana'nın yüzyılları aşan sevgiye ve aşka dair mesajları, hayata bakışı, eserleri Mamak Belediyesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği Bölüm Başkanı Ali Toprak yönetiminde TSM korosunun seslendirdiği Tasavvuf Müziği ile salonu dolduran Mamaklılara unutulmaz bir akşam yaşattı. Tasavvuf müziği konserine aşkla dönen semazenler de eşlik etti. Mevlana Celaleddin-i Rumi Hazretleri'nin sevgi, barış, hoşgörü ve kardeşliğin sembolü olduğunu kaydeden Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Gökmenoğlu, "13. yüzyıldan günümüze, gönüllerimizi sevgiyle fetheden Hz Mevlana'nın 739. Vuslat Yıldönümü'nün birlik, beraberlik, kardeşliğe ve dünya barışının tesisine vesile olmasını dilerim" dedi. Meşk Akşamları'nın ikincisi 28 Ocak'ta Mamak Kültür Merkezi'nde musiki severlerle buluşacak.
(BK-ÖK-Y)

26.12.2012 11:29:04 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT